Skocz do zawartości

Yamaha XS400 DOHC 12E 86r Dziwny dzwięk z silnika.Prośba o zerknięcie na filmik.


Rafi104
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosiłbym o zerknięcie na załączony filmik znawców .

Jest to mój pierwszy motocykl i zastanawia mnie metaliczny dzwięk silnika na wolnych obrotach. Na różnych filmach z YT wydaje mi się że te moto tak chodzą, ale wolę się upewnić . Czy ten typ tak ma czy silnik się kończy :-( ?

Może zawory są do regulacji? Z tego co wyczytałem to reguluje się je za pomocą płytek.

Proszę o info i Pozdrawiam

 

https://www.youtube.com/watch?v=WJAphLa2OoQ&feature=youtu.be

Edytowane przez Rafi104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie przedmuchy na dziurawym układzie wydechowym ?

 

...ale musze przyznać, że to nie był najszczęśliwszy wybór... poprzednik był o niebo lepszy....

Konieczny przegląd silnika...jak nie jesteś pewny stanu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchy to nie są:-(

Może jednak one tak chodzą (poniższe filmiki znalezione na YT) :

 

 

 

 

Chętnie wysłuchał bym Waszych opini .

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Rafi104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadaczem modelu nie jestem chociaż robiłem straszą wersje.

Jeśli odgłosy dobiegają tak jakby ze sprzęgła to mogą to być rozregulowane i/lub rozsynchronizowane gaźniki.

Zauważyłem, że przy nie których motocyklach(nawet wielu) kiedy są rozregulowane składy mieszanek wolnych obrotów to słychać sprzęgło.

Po synchro i regulacje sprzęgła nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadaczem modelu nie jestem chociaż robiłem straszą wersje.

Jeśli odgłosy dobiegają tak jakby ze sprzęgła to mogą to być rozregulowane i/lub rozsynchronizowane gaźniki.

Zauważyłem, że przy nie których motocyklach(nawet wielu) kiedy są rozregulowane składy mieszanek wolnych obrotów to słychać sprzęgło.

Po synchro i regulacje sprzęgła nie słychać.

Jackass dzieki za odpowiedz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nic nie slysze ...szukasz dziury w calym , to tylko 2 gary wiec i chodzi tak kuslawo .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nic nie slysze ...szukasz dziury w calym , to tylko 2 gary wiec i chodzi tak kuslawo .

Wydawalo mi sie że tak nie powinien klepać jak diesel ale jak już wspomnialem nie mam żadnego doświadczenia.

Dzieki za odpowiedz

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...