Skocz do zawartości

Bandit 600 ciągnie na sprzęgle


losiak59
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
Mam pewien problem z baanditem 600 2001'.
2 miesiące temu wymieniłem w nim kompletne sprzęgło (ślizgało się).
W tej chwili przy wcisnięciu w opór sprzęgła i dodaniu gazu motocykl delikatnie rusza.
Jest też często problem ze zmianą biegów. (wskakują gdy dodam gazu na wcisnietym sprzęgle)
Wszystkie problemy ustępują kiedy motocykl jest bardzo rozgrzany.
Byłem kilka razy z reklamacją u mechanika. Regulował sprzęgło i wymienił sprężynę. trochę pomogło. Wymieniłem też olej.
Czy jest możliwe, że to ustąpi samo? Sprzęgło może się dotrzeć? Przez te 2 miesiące jeździłem dosyć mało i na bardzo krótkie dystanse ok 5km po mieście.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam olej masz wlany? Przez pojęcie "kompletne sprzęgło" to rozumiem tarcze + przekładki + sprężynki?

 

Sprawdź czy jest na pewno dobry luz na klamce sprzęgła, powinien wynosić około 2 - 3 mm. Ale skoro mechanik to robił więc myślę, że wiedział jak się reguluje sprzęgło w motocyklu.

 

Może też być problem z linką sprzęgła bo jeśli dobrze pamiętam to w Bandicie 600 przednia zębatka rzuca syf na linkę. Linka kosztuje w granicach 40 zł, może warto ją wymienić zanim zaczniesz dalej kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Motul 10W40

 

Nie chcę tutaj na forum zaczynać burzy o olejach ale sporo osób miało problemy ze sprzęgłem na Motulu, szczególnie 5100 :D Ja też. Miałem sprzęgło już na wykończeniu ale jeszcze się nie ślizgało. Po zmianie oleju na Motula 5100 (wcześniej był Castrol) pierwsza jazda i po dodaniu gazu na wyższych biegach obroty w górę a prędkość nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...