Skocz do zawartości

Yamaha XJ 700/750 lub 1100 maxim


Corbi95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako iż na stronie forumowej hondy, odradzili mi hondy magny, postanowiłem przejść na strone yamahy ;-)

Chodzi mi dokładnie o yamahe maxim. Czy pojemność 700/750, różni się od 1100 wielkością całego motocykla? Jestem osobą wysoką 190cm wzrostu, więc wolałbym coś większego.

Tak więc, czy wgl maxim, nadaje się dla wysokiej osoby, czy bez różnicy na pojemność i tak będzie zbyt mały na mnie? Motocykl ma być wygodny do częstych odcinków 70km, raz albo dwa do roku wyjazd nad morze, albo gdzieś dalej, koło 200km. Tak samo wjazd do miasta sporadycznie, ale to chyba ciężka maszyna (Chodzi o Bydgoszcz, nie o Warszawe, więc ruch mniejszy).

Czy wgl ten model jest awaryjny, a jeżeli zdarzają się jakieś awarie, czy drogi w naprawie?

Dziękuję za odpowiedzi i dodam, że głównie jednak chodzi mi o ten wzrost. Uwielbiam taki kształt motocykla, dlatego nie chce typowego choppera ;-)

Nie zauważyłem jednego, głównego tematu o xj, dlatego stworzyłem nowy, jeżeli coś się znajdzie, to proszę o przeniesienie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kurcze, takie motocykle już mi zbyt bardzo podchodzą pod ''ścigacze'', nie wiem czy mnie rozumiesz... Mi chodzi właśnie o dokładnie taki kształt jak ten model z lat 80, taki soft chopper ;-) Bez zbędnych plastików itp.

Tylko ten wzrost ;-( może jest jakiś posiadacz tego pojazdu który ma podobny wzrost? Albo jak myślicie, jak bym wyglądał? Rozumiem, że ten 1100 jest większy od 700, tak?



No dobra ;-) to spytam najpierw, czy jest ktoś, kto takowy motocykl posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ten 1100 jest większy od 700, tak?

a może zaczniesz czytać, zamiast zgadywać? np. dane techniczne, takie cyferki mówiące np. o rozmiarach? internet jest pełen wiedzy, a Ty postanowiłeś ją całościowo zignorować

jsz
„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem juz dane techniczne, rozni sie np. rozstawem kol. Ale czy takie roznice znaczaco wplywaja na to co widac okiem? Znak zapytania na koncu, nie oznacza zgadywania tylko pytanie w kierunku jakiegokolwiek kolegi z forum.

Rozumiem, ze jest Pan na tym forum z pasji do motocykli, zapewne sam Pan takowy posiada. Tak wiec, powinien Pan czerpac radosc z tego, ze wie cos wiecej od mlodego, ktory zaczyna dopiero swoja przygode i chetnie takiemu pomoc. Podobno do tego miedzy innymi zostaly stworzone fora. Nie wiem w jakim jest Pan wieku, ale taka odpowiedz nic nie wnosi, a jedynie pokazuje, ze chyba bycie na forum i uczenie innych na temat motocykli, zaczyna meczyc i irytowac. Nie zamierzam sie z nikim klocic, jedynie szukam osoby, albo kilku, ktorzy takowy model motocykla posiadaja. Chcialbym z kims takim porozmawiac, gdyz sam jestem zainteresowany kupnem yamahy. Tak wiec, jezeli znajdzie sie ktos taki, kto chetnie pomoze i udzieli kilku odpowiedzi, bede wdzieczny.

 

Pozdrawiam i przepraszam za zgorszenie swiata.

 

Ps. Brak znakow, poniewaz pisze z telefonu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie pomogę. wyszukiwarka po prawej u góry, hasła dla niej: pierwszy, pierwsze, ew. pierszy, pierwsze (nie wszyscy radzą sobie z językiem ojczystym). a potem lektura dla początkujących, czyli wszystkie tematy o tym co kupić do nauki jazdy. na koniec i tak będziesz miał za dużo wiedzy, kupisz i tak co Ci się będzie podobało bez względu na opinie, a to i tak nie będzie miało większego znaczenia o ile tylko stan techniczny nabytku pozwoli cieszyć się jazdą

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też piszę z telefonu...

Jeżeli mam być szczery to żaden z tych motocykli...

 

Jeżeli nie potrafisz znaleźć podstawowych informacji, głupiej strony żeby zobaczyć jak będziesz wyglądał itp. to naprawdę nie powinieneś kupować sobie dużego moto...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem informacje na stronach zagranicznych, ludzie pisali o swoim wzroscie i tym moto, ale chcialbym zobaczyc zdjecie czlowieka siedzace na tym moto, a takowego niestety znalezc nie moge :-( ostatnio widzialem goscia ponad 2m na maruderze przed sklepem, wygladal.... no wlasnie. Ja nie chce opinii takiej osoby, ze mam 2m i jezdze takim moto i czuje sie dobrze, tylko chcialbym zobaczyc zdjecir na wlasne oczy. Gdyby jakies takie moto bylo blizej, chetnie podjechalbym zobaczyc i sam sie przymierzyc.

Quasimodoo, dlaczemu zaden z nich? Moge prosic o rozwiniecie tego zdania :-)

Jeszua, jezdze czesto na xjr1300 i zyje, ale to nie moj, tylko wujka, a ja wolalbym cos starszego, moj tata tez bardziej preferuje stare motorki, dlatego taki wybor. A moc... No jak moc, do wszystkiego trzeba podchodzic z glowa, a ja jestem rozsadny i jakies doswiadczenie z moca juz mam.

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xj700 Maxim '85 czyli takie Virago z rzędowym silnikiem. Na taki wzrost to chyba średnio, musiałbyś się przymierzyć. Fajny, pancerny sprzęt tylko do xj 700 jest problem z niektórymi częściami bo to na rynek amerykański było. Na przykład swoją teraz remontuję i mam problem z pierścieniami. Na chłopski rozum powinny pasować od xj 750 (ta sama średnica tłoka i są dostępne) ale pewności nie mam, numer części jest inny, a serwis yamahy nie jest w stanie mi pomóc. Europejska xj 750 maxim jest gabarytowo podobna, xj 1100 chyba trochę większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te motocykle w dobrym stanie i niezajeżdżone, potrafią zadziwić i współczesne maszyny trwałością... oczywiście pod warunkiem właściwej obsługi/ serwisowania..

Wg . mnie to jeden z lepszych japońskich silników tamtych lat... niestety muszę Cię zmartwić- są małe( XJ700/750- 1100 nieco większa) - ja przy swoich 173 wyglądam w miarę normalnie, ale ktoś większy jak na kozie...

 

Chcesz naprawdę konkretny sprzęt, pod swoją miarę, który będzie dorównywać nawet osiągiem współczesnym motocyklom, szukaj :

 

Kawasaki KZ 1300, trzeba pamiętać tylko że przy przebiegu ok. 100 tys km należy wymienić zębatkę napędu pompy oleju na nową... sprawdzałem na ebay.com są nowe... to wszystko, jeździłem po asfalcie i szutrze, ma zadowalające hamulce, odlot ma niezły trzeba trzymać się kierownicy...

 

 

 

 

 

Parę lat temu mieliśmy wizytę Fińczyka z Finlandii na Z 1300 z dumą twierdził, że ma nabite 400 tys km na kołach.... bez remontu..

 

P.S. Przejrzyj w dziale Weterany moje filmiki z klasykami...może coś Ci wpadnie w oko...w razie konkretnych pytań można na priva...

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, co do kz1300, chyba zbyt duzo ich na sprzedaz nie ma, ale bardzo fajny sprzet :-( Chcialbym miec mozliwosc przymiarki do yamahy maxim 1100, byloby najlepiej. Skoro bede mi zbyt male, musze przerzucic sie na choppera. Mam na mysli intruder 1400, lub fajnym rozwiazaniem bylaby tez honda goldwing 1200. Ale to juz nie w dziale yamahy, musze o nich poczytac ;-)

Gdyby znalazl sie ktos z maxim 1100 z okolic Bydgoszczy, chetnie podjade, gdyby byla taka mozliwosc :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji wiekowości tych motocykli proponowałbym przenieść do działu Weterany :-)

 

Są takie motocykle w PL, kwestia tylko ceny...

Ja to jeszcze proponowałbym Honda GL 1000 z lat 70- tych motocykl prosty jak budowa cepa, mało tego, wczesne wersje miały zapłon przerywaczowy i kopajkę schowaną pod imitacją zbiornika paliwa... a cóż to oznacza- można przy odrobinie wiedzy jechać GL1000 na Mongolię, bo nie potrzeba po drodze serwisu, który by skasował błędy, lub odblokował alarm i odcięcie zapłonu hahhahahahhaa...

Tak jak pisałem chcesz szczegółów proszę na priva....chyba, że przeniesiesz się do działu Weterany...

Pozdr. J-999

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide zrobić dym moim rodzicom, dlaczego stworzyli mnie tak wysokim :biggrin: Właśnie mi chodziło o wygląd taki bardziej chopperowaty, a taka honda gl, to po prostu klasyk. Najbardziej z kształtu podoba mi się magna bo najbardziej zalatuje soft chopperem. Tata też mówi, żebym rozglądał się za chopperem, aczkolwiek jemu także bardziej podoba się soft chopper ;-( No cóż, taki już los wysokiego człeka, zmieniam dział na ogólny. Dziękuję za rozmowę, może tate namówie na motocykl dla siebie, wtedy na pewno będzie to maxim1100 :)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...