Skocz do zawartości

Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, ew.kawałek Iranu - kwiecieńmaj 2017


MarioHDElk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie becz tylko szykuj się na maj.. :)

Niezłe podejście do zbierania ekipy- ciekawe czy tym beczeniem zachęciłeś czy zniechęciłeś faceta.

Napisz po prostu że trasę i warunki wyznaczasz Ty :-)

Edytowane przez wajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe podejście do zbierania ekipy- ciekawe czy tym beczeniem zachęciłeś czy zniechęciłeś faceta.

Napisz po prostu że trasę i warunki wyznaczasz Ty :-)

Ależ Wy się spinacie, ja pierd..lę...

Ze Strus84 byliśmy we wrześniu w Turcji i Grecji i troszkę alko razem wypiliśmy, więc napewno zrozumiał podtekst moich słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda. ;-).

 

PS. Nastąpiła zmiana kierunku podróży. Zgodnie z moim kompanem podróży ustaliliśmy,że atakujemy Highway Pamir.

Trasa: Białoruś-Rosja-Kazachstan-Uzbekistan-Tadżykistan i Kirgistan.

 

Wydłużyliśmy czas wyjazdu do +/-3 tygodni.

 

Wyjazd: okolice 10 maja 2017.

 

Chętnych zapraszamy.

 

Konstruktywne rady i komentarze mile widziane ;-)

 

Pozdr

Edytowane przez MarioHDElk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamir na HD?

hmm, powodzenia!

 

Koleś się najarał lub nachlał i pisze te bzdury myśląc, że jest oryginalny...

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zawsze twierdzę, że wszystko się da, wyjazd do Tadżykistanu na HD pewnie też ale po co... Pewnie z większości ciekawych dróg,miejsc będziesz musiał się wycofać, tam gdzie inni przejadą w kilka sekund, Ty będziesz musiał sunąć powoli. 3 tygodnie to na styk - nie popędzisz.

Na forum AfricaT, jest relacja z Pamir, gdzie nasi spotkali tam ruskiego na GoldWingu - da się!

Ja mimo wszystko jestem ciekawy i jeśli się zdecydujecie - proszę o relację, może być ciekawa :-)

 

P.S.

Teraz mam bardziej odpowiedniego sprzęta ale kiedyś latałem Road Starem o poj. 1700 i pojechałem nim do Albanii. Zachciało mi się drogi bocznej przez góry - dało się, przejechałem choć 150 km zajęło mi prawie cały dzień a droga nie była tragiczna - po prostu, taka "albańska". :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koleś się najarał lub nachlał i pisze te bzdury myśląc, że jest oryginalny...

 

ad1,

Sorry,

w którym miejscu jest napisane, że jadę tam HD? ......aaaaaa, wydedukowałeś to sobie, tak? Po nicku i profilowym foto? B R A W O!!!!

Uwierz mi, że można mieć kilka motocykli w garażu i nie jest to jakiś zbytek....

Jakbyś mniej czasu spędzał na forum szukając wątków na których możesz się podzielić swoją "fachową" wiedzą, i zabrał się do roboty to też mógłbyś mieć tłok maszyn w garażu.

 

ad2,

jeśli masz pisać bzdury i nie na temat, to bardzo proszę znajdz sobie kawałek czystej kartki i kredkę i tam opisuj swoje frustracje. Deal?

 

Ja to zawsze twierdzę, że wszystko się da, wyjazd do Tadżykistanu na HD pewnie też ale po co... Pewnie z większości ciekawych dróg,miejsc będziesz musiał się wycofać, tam gdzie inni przejadą w kilka sekund, Ty będziesz musiał sunąć powoli. 3 tygodnie to na styk - nie popędzisz.

Na forum AfricaT, jest relacja z Pamir, gdzie nasi spotkali tam ruskiego na GoldWingu - da się!

Ja mimo wszystko jestem ciekawy i jeśli się zdecydujecie - proszę o relację, może być ciekawa :-)

 

P.S.

Teraz mam bardziej odpowiedniego sprzęta ale kiedyś latałem Road Starem o poj. 1700 i pojechałem nim do Albanii. Zachciało mi się drogi bocznej przez góry - dało się, przejechałem choć 150 km zajęło mi prawie cały dzień a droga nie była tragiczna - po prostu, taka "albańska". :-)

;-)

 

Ok, teraz do rzeczy.

Jest nas dwóch w 100% pewnych. Waha się jeszcze jeden kolega z forum.

Od listopada zaczynamy ogarniać wizy, gdyby ktoś był jeszcze chętny zapraszamy.

Jeśli ktoś chciałby podzielić się doświadczeniem z wyjazdu w tamte rejony mile widziane każda podpowiedź i rada.

 

Zakompleksionym hejterom DZIĘKUJEMY.

Edytowane przez MarioHDElk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szacun Mario , tak trzymać .ludzie oceniają tak można tak nie można , tak się da a tak się nie da .

Na wycieczki jeżdzą super wypasionymi sprzętami a za nimi jedzie samochód z częściami i mechanikiem , gdzie zanikł pierwiastek przygody

jakiejś nieprzewidywalności . Jakieś 20-25 lat temu czytałem artykuł bodajże w "świat motocykli" bądz też w podobnym czasopiśmie o

gościu który przejechał Europę całą na MZ 250 , i to był wyczyn na 2-suwie 8-10 tys kilometrów , Już wyobrażam sobie komentarze gdyby teraz ktoś

rzucił propozycje takiego wyjazdu .

Edytowane przez Mirgl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario,

 

Wyjazd może być wspaniały i wiem, że każda przygoda zaczyna się od marzeń...

Niestety, niektórym nieprzychylnym komentarzom sam jesteś sobie winien - w Twoich postach jest po prostu za mało konkretów.

Podanie jakim motocyklem się wybierasz jest dosyć ważne zarówno dla tych, co chcieliby z Tobą pojechać, jak i dla tych, co mogą podpowiedzieć co nieco o trasie.

Sprecyzuj plany i być może wykrystalizuje się ekipa a i może dowiesz(my) się czegoś ciekawego i pożytecznego.

Mimo wszystko wierzę, że Ci się uda i trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, nie ukrywam, także zasugerowałem się profilem. Ale z drugiej strony, chciałbym zobaczyć i poczytać wrażenia z pobytu tam takim sprzętem.

Mnie ten kierunek mocno interesuje, choć z termin i całą masą innych zależności nie pozwala mi jeszcze planować 2017r.

Lepszy by był koniec kwietnia i wpaść z terminem w długi weekend majowy (ktoś musi podać, jaka tam pogoda - w Gruzji miałem śnieg i od 2 do 30oC).

Proszę o informację na bieżąco w postępie przygotowań do wyjazdu a także opisówkę dot. Waszych planów; trasa, miejsca do zobaczenia, preferowane prędkości, sprzęt, noclegi - namiot..., max ilość w grupie...... i co tam jeszcze przyjdzie do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jest już nas 3-ech pewniaków (Ełk, Białystok, Łódź).

Nasze konie to: GS,DL oraz Trampek.

Na przełomie roku planowane jest spotkanie organizacyjne połączone z libacją alkoholową ;-).

 

Planowana trasa poniżej, aczkolwiek zgodnie przyjęlismy tezę, że plany są od tego aby je zmieniać ;-).

 

Kierunek wschód: https://goo.gl/maps/9N3zfjYYvH62 - jest też opcja przejazdu przez Białoruś ale na razie : "W swoim komunikacie Ambasada Polski na Białorusi informuje, że w związku ze stanowiskiem strony rosyjskiej dotyczącym nieuregulowanego statusu prawnego przejść granicznych między Rosją i Białorusią, "należy liczyć się z trudnościami lub uniemożliwieniem obywatelom państw trzecich,w tym obywatelom Polski, przekraczania granicy białorusko-rosyjskiej w obydwu kierunkach".

> Przejścia graniczne, przeznaczone do międzynarodowego ruchu osobowego i towarowego, z których mogą korzystać obywatele państw trzecich podróżujący drogą lądową do Rosji, znajdują się na granicy Rosji z Łotwą, Estonią i Ukrainą. Jednocześnie Wydział Konsularny Ambasady Polski w Mińsku "rekomenduje dla wjazdu do Rosji i wyjazdu trasę przez Łotwę".

 

 

Kierunek zachód: https://goo.gl/maps/9dxP1f6SNtH2

 

 

Wszyskie państwa aż do Uzbekistanu traktujemy tranzytowo bez zbędnych opóźnieniń, czyli od 7 do 19-tej dzida na pełnej manetce (oczywiście proporcjonalnie do stanu nawierzchni).

 

Pierwsze "zwiedzanie" zaczynamy w Chiwie, potem Buchara i Samarkanda. Jak czas pozwoli to poszwendamy się po Duszanbe, jeśli nie to zaczynamy atakować M41 Highway Pamir. w stronę jeziora Issyk Kul.

 

W planach jest też odwiedzenie Kanionu Szaryńskiego w Kazachstanie - aczkolwiek wszystko zweryfikuje czas....

 

Noclegi - jak najwięcej pod dachem, a gdzie nie będzie takiej możliwości to namioty.

Edytowane przez MarioHDElk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azja Centralna Projekt 2017 - rozpoczęty.

 

Za namową Darka z Łodzi podjąłem decyzję,że jednak Trampek zostaje w garażu ( ew. do sprzedaży) i wczoraj nabyłem drogą kupna BMW GS 1150 vel Brzydal ;-).

 

Tak więc na daną chwilę jadą 2 GSy i DL.

Zastanawia się kolega z forum tomc3.

Przy 4 motocyklach zamykamy listę uczestników. W listopadzie powoli ruszamy z akcją WIZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...