Skocz do zawartości

Trasa Giżycko - Gdynia jakieś sprawdzone ciekawe drogi?


Looonger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku Września z będziemy w okolicy Giżycka, następnego dnia ruszamy do Gdyni. Będę wdzięczny za wszelkie pomysły na tą trase. Głownie interesują nas boczne ciekawe drogi i spokojnie możemy nadrobić sporo kilometrów byle było ciekawiej:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jechałem: Kętrzyn, Święta Lipka, Jeziorany, Dobre Miasto, Lubomino, Orneta, Pasłęk i do Elbląga. Boczne drogi, ciekawy, czasem mocno pofałdowany teren. Bardzo przyjemnie się jechało. Może gdyby osa nie wpadła mi pod wpół rozpiętą kurtkę i nie upierniczyła dwa razy.

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą pierwsza trasę zdaje się że kilka lat temu robiłem autem i wspominam bardzo dobrze, nudzić się nie dało. Myślę że teraz skusimy się na ta drugą opcje, troche dłuższą, po drodze jest też jedna z podobno ciekawszych tras w Polsce (Olsztynek - Szczytno) i planujemy postój na polach Grunwaldu. Po powrocie zdamy relacje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tereny

Jak Tobie się podobała warmińska trasa przez Jeziorany, Dobre Miasto, to wybierz alternatywną. Odległościowo taka sama, ale znacznie więcej do zobaczenia po drodze no i lepsza nawierzchnia w większości "świeższa". Zakrętów jak i widoków też nie zabraknie. Mianowicie:

Za Św Lipką przez Reszel (zamek, 50metrowa widokowa wieża kościelna) - Bisztynek (ew. diabelski kamień)- dalej via Stoczek Klasztorny (klasztor) do Lidzbarka Warmińskiego (Najciekawszy zamek w województwie), następnie możesz po trasie przez Ornetę (z kanapy) do Pasłęka lub lekko nadrobić i polecieć na Pieniężno (ew. Muzeum misyjne w klasztorze Werbistów) i do Fromborka (gotycka KATEDRA itd, poza tym opcje noclegowe.) No i zjechać "hiciarską" drogą równoległą do zalewu przez Tolkmicko, Kadyny Suchacz do Elbląga. Dalej można dojechać do Trójmiasta bocznymi klimatycznymi drogami(kanały,promy) prowadzącymi przez serce Żuław.

Co do drogi południowymi Mazurami. Jest ok, ale nie ma tego klimaty co przez Warmię. Ot lasy od czasu do czasu jakieś jeziorko zza drzew czy bunkier stojący na poboczu. Poza tym winkle szybsze,a trasa bardziej obstawiona(lotne patrole ze Szczytna, Olsztyna). Po za tym nieco większy ruch. W sumie podobne drogi znajdziesz i na Kaszubach jak i w Zachodniopomorskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz ja.

Plan na sobotę mam taki, że polecę sobie szybszym tempem do Mikołajek, a potem pętlą oblecę Mamry, Dargin i Niegocin wracając w okolice Mikołajek. A potem do Wawy. Jako, że ten teren znam od wielu lat tylko z perspektywy żagli i wody, będę wdzięczny za pomoc w wyborze ciekawej rasy. Plan jest taki, żeby wylecieć z Wawy rano i wrócić na wieczór, więc 5 godzin odliczam na trasę Wawa-Mikołajki-Wawa. Ważnym elementem wyprawy jest smażalnia ryb w Sztynorcie i tuszki z okonia. :-)

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...