Skocz do zawartości

Zadzior w oponie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy. Jeżeli uszkodzenie doszło do osnowy to opona do wymiany,ale jeżeli uszkodzeniu uległ sam bieżnik,ja bym jeżdził pod warunkiem,że byłoby to na tylnym kole . Co innego gdy uszkodzenie opony , jest na przednim kołe,wówczas lepiej wymień,dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to tylnia opona i nie jest to jakoś głęboko może grubość paznokcia. Wygląda to tak jak by coś przycieło kawałek gumy albo odcieło taki wąski plaster... nie wiem jak to opisac

Sprawdz dokładnie głębokość tego uszkodzenia,i czy nie doszło ono do osnowy.Jeśli tak,to wymień oponę,dla twojego bezpieczeństwa. Jak przecięcie jest tylko na samym bieżniku,śmiało bym jeżdził na takiej oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak pisze poprzednik, za kilka tys km nie bedzie juz po tym sladu , zetrze sie z opona. Oczywiscie jesli nie doszlo do kordu...

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna nie jest taka istota. Zalozyciel tego watku pytal czy ta opone mozna dalej eksploatowac.

wedlug mnie nie mozna.Co z tego ze na 95% obwodu profil bieznika jest wystarczajacy, na 5% wcale go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest jedno miejsce starte do zywego miesa.

 

Dokładnie.

 

Miałem też tego typu dylematy/honda przy tylnej oponie/wymieniać/nie wymieniać gdzie było więcej bieżnika i żadnego uszkodzenia ale już swój ,,wiek emerytalny,, osiągnęła, gdy przy 140km/h zeszło z niej nagle powietrze.

 

Dzięki Bogu nic za mną ani przede mną nie było, droga była prosta, tak że udało mi się bezawaryjnie ,,wylądować,,.

 

To mi uświadomiło że nie ma sensu szukać oszczędności w kwocie paru stówek mając na szali z drugiej strony swoje życie.

 

Niech w ten zadzior wpadnie jakiś ostry element a dociśniesz go na zakręcie gdzie rozszczelnisz gumę i co wtedy ???

 

Drzewa lub barierki - takie jak na ,,chabówkowych patelniach,,... :blink:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...