Skocz do zawartości

JAWA 350 ts brak paliwa na prawym cylindrze .


montik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem z moją JAWĄ 350 ts. Otóż na lewy gar pali ładnie a na prawy tylko raz na jakiś czas pryknie. Wysłałem silnik motorka do remontu. Stał prawie 8 lat Zostały wymienione tłoki, uszczelki, łożyska , simeringi , założony elektroniczny zapłon itp . Cała generalka. Gdy naleje pod świece lub do króćca bezpośrednio na prawy tłok to pali bez problemu. Ale gdy podepnę gaźnik to dalej to samo . Moduły i cewki podmieniałem ( nic nie dało ) Gaźnik był czyszczony i ustawiany pod serwisów-kę. Praktykował ktoś z was może taką dolegliwość . ???? Bo wygląda na to , że na lewy tłok dochodzi paliwo a na prawy nie ,.... Pomóżcie :)
Pozdrawiam :D

 

Dodam , że ciśnienie na lewym 9.0 bara na prawym 9.2 bara.

Edytowane przez montik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi umiesz sam to popraw zapłon. Jeśli nie oddaj komuś kto się zna.

 

Moja po remoncie na platynach paliła jak złoto. Włożyłem elektroniczny i poustawiałem po swojemu i wg instrukcji i było to samo co u Ciebie.

 

Każdy Jawowiec Ci powie, że jak nie pali na prawy gar to zapłon źle ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak już odpalisz z podlania paliwa ją to jeździ normalnie ? tam pamiętam z opowiadań był jakiś magiczny uszczelniacz między komorami korbowymi ale nigdy do niego nie dotarłem ....

 

 

A jakby byl zle ustawiony to by nie palil po podlaniu na swiece.

 

oczywiście że by palił .......

a ty masz elektronik vape czy jeszcze platynki ?

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vape. Zanim bym ruszyl to spalilby ta mieszanke. Labirynt jest napewno szczelny zapewnil mi to mechanik. Wykluczyl wszelkie nieszczelnosci.

 

 

Skoro jak leje pod swiece i trybi normalnie . a gdy podlacze gaźnik i nie chce to nie dochodzi paliwo do cylindra. Tylko z jakiego powodu ??

 

Macie filmik w spowolnieniu z prawego gara jak podaje iskre.

http://www105.zippyshare.com/v/sRDFcMkH/file.html

Porownywalem lewy z prawym na tym samym spowolnieniu. Mierzylem kwz jest takie same . wykluczam zaplon.

Edytowane przez montik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wypływ paliwa ze zbiornika, być może jest przytkany kranik/siatka lub odpowietrznik/korek wlewu.

 

Gaźnik ustaw na 1 zapinkę od góry/iglica a powietrze/wolne obroty to tu już są odstępstwa od fabrycznego 1.5 obrotu/wykręt w zależności od stopnia zużycia pieca ale z tego co piszesz jest on nowy. Sprawdź drożność wszystkich dysz/wzrokowo/pod światło.

 

Zamienniki gaziorów/chińskie ponoć są nie do ustawienia, zakładam więc że masz ori JIKOV.

 

Przy VAPE musisz mieć dodatkową masę idącą od statora altka do masy cewki Z04.

 

Inaczej będziesz gubił zapłon lub w ogóle go nie będzie.

 

Do tego wykorzystuje się jeden z przewodów od przerywaczy który przy VAPE jest nieczynny.

 

To tyle co mogę doradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wypływ paliwa ze zbiornika, być może jest przytkany kranik/siatka lub odpowietrznik/korek wlewu.

 

Gaźnik ustaw na 1 zapinkę od góry/iglica a powietrze/wolne obroty to tu już są odstępstwa od fabrycznego 1.5 obrotu/wykręt w zależności od stopnia zużycia pieca ale z tego co piszesz jest on nowy. Sprawdź drożność wszystkich dysz/wzrokowo/pod światło.

 

Zamienniki gaziorów/chińskie ponoć są nie do ustawienia, zakładam więc że masz ori JIKOV.

 

Przy VAPE musisz mieć dodatkową masę idącą od statora altka do masy cewki Z04.

 

Inaczej będziesz gubił zapłon lub w ogóle go nie będzie.

 

Do tego wykorzystuje się jeden z przewodów od przerywaczy który przy VAPE jest nieczynny.

 

To tyle co mogę doradzić...

 

To co wyżej nieaktualne, Montik ma jakiegoś chińskiego mixta jako zapłon i stąd najprawdopodobnie są problemy z zapłonem...

 

xx.gif
Odp: JAWA 350 TS - ZLA PRACA SILNIKA
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2016, 23:13:18 »

Montik
  • Świeżak
  • star.gif
  • useroff.gif Offline
  • Wiadomości: 13
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
xx.gif
Odp: JAWA 350 TS - ZLA PRACA SILNIKA
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2016, 23:13:18 »
Zapłon (elektroniczny) cdi jak w skuterze. Tylo z dwoma czujkami na kole zamachowym. Jeden tlok poniewaz on byl kiedys robiony i mial nowe tloki. Tylko prawy skorodowal i wlasnie na tym nowym tloku zle pali. Nie wiem czy jest sczelny skoro robili to powinien byc. A jak to moge sprawdzic ??

 

...a tu reszta aby było wiadomo co w temacie...

 

http://www.jawacz.pl/index.php?topic=31805.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego normalny zaplon . kolo zamachowe 2 czujki na nim. Czujnik 2 moduły i 2 cewki. Czy to dla ciebie jest takie nie zrozumiale ??? Zaplon jest sprawny i dobry skoro mi normalnie chodzi na lewym cylindrze i podmienie wszystko z lewego na prawy i nie chce chodzic prawy to chyba zaplon moge wykluczyc???

 

I zapozniaj sie z tematem bo widze ze tego nie zrobiles... Podleje pod swiece lub do krućca na prawy to normalnie lapie. Nie czepiaj sie tego zaplonu.

Edytowane przez montik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jawie masz 1 gaznik na 2 cylindry. Jezeli lewy cylinder dostaje paliwo to i prawy powinien je dotawac. Z gaznika mieszanka paliwa z powietrzem jest zasysana do komor korbowych lewego i prawego cylindra, a nastepnie przetlaczana ( przy ruchu tloka w dol) do cylindra. Jezeli jestes pewien ze zaplon jest w porzadku przyczyny szukaj po drodze mieszanki do cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...