Skocz do zawartości

Aprilia sr 50 replica ditech


Daniel1992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolega dał mi do naprawy apke z 2002r ditech na wtrysku(chyba minareli albo morini (zawsze się mylę )) ,wtrysk był już wyrzucony . była słaba kompresja (poniżej 5bar) więc założyłem nowe łożyska, simeringi , zawór membranowyi tłok z cylindrem ( teraz jeszcze nie dotarta i jest niecałe 7bar) .zapaliła(ciężko ) na pod nóżce w miarę się wkręca ale nie ma czym jechać ,przejedzie kawałek i się dusi ajk by zaczynało brakować paliwa (wyczyściłem gaźnik nic nie dało )( gaźnik dellorto 12mm) .Myślę coś nie tak z tym gaźnikiem ,kupiłem nowy tylko że dellorto 17mm(troszkę lepiej ale dalej się dławi,tylko na pod nóżce wyżej się wkręca ) (kostka przepustnicy z mostkowana) . I teraz moje podejrzenia zeszły na moduł .

I teraz moje pytanko chce założyć moduł od chińczyka i muszę zmienić iskrownik z czujnikiem wału (bo tu jest na czujniku wału dwa przewody a do chińskich musi być czujnik z jednym przewodem i cewka zasilająca moduł ) ,od czego podejdzie iskrownik żeby nie trzeba było dużo przerabiać instalacji ,działało ładowanie (bo tu wychodzą dwa kabelki do ładowania i jakiś specjalny regulator ładowania (chyba taki co część prądu z cewek podaje na mase czy jakoś podobnie ) .więc pasuje taki iskrownik zeby miał dwa kabelki do ładowania jeden do zasilania CDI i jeden z czujnika wału i żeby bez przeróbek wszedł . Bardzo proszę o jakieś sugestie (tylko bez" załóż z powrotem wtrysk" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(chyba taki co część prądu z cewek podaje na mase czy jakoś podobnie )

 

każdy regulator kiblowy tak robi

 

 

więc pasuje taki iskrownik zeby miał dwa kabelki do ładowania jeden do zasilania CDI i jeden z czujnika wału i żeby bez przeróbek wszedł

 

w chińskich po prostu jeden przewód impulsatora jest umasowiony -weź miernikiem obmacaj czy obecny impulsator nie ma żadnego punktu wspólnego z masą jak nie to jeden z przewodów połącz z ramą a drugi do modułu......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem już tak że jeden kabelek impulsatora podłączałem do masy cewki WN a drugi do modułu ,tylko że brakuje zasilania modułu ,bo na kabelkach wychodzących od tego statora dają wspólnie coś ponad 12V a z pojedynczego kabelka napięcie jest za słabe dla modułu ,więc pasuje żeby w statorze była jeszcze jedna cewka tylko dla zasilania modułu tak jak w chińczykach

 

może taki podejdzie

http://allegro.pl/zaplon-iskrownik-pradnica-aprilia-area-rally-sr-50-i5084021962.html

Edytowane przez Daniel1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

wtrysk pewnie ma za duża dziurkę bo coś się wyrobiło albo rozkalibrowało

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...