Skocz do zawartości

Honda cbr 600 RR pc37 2005, ocena stanu rozrządu


maroFX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

opisze problem od początku, a kwestia dotyczy dźwięków wydobywających się z prawej strony silnika. Motocykl ma teoretycznie 35tys km przebieg. Odpala wzorowo i od niskich temperatur nie jest to szczególnie irytujące, ale gdy tylko nabierze temperatury z okolic łańcucha rozrządu słychać takie coś:

Dźwięk szorowania, chrobotania. Słysze go zawsze jak jadę lub stoję na światłach. Wzmaga się przy hamowaniu silnikiem, albo pojawia się wtedy jakiś dodatkowe rytmiczne cykanie. Nie wiem czy mam jakieś skrzywienie na punkcie dźwięków, ale jak dla mnie nie brzmi to normalnie.

Z mojej wstępnej oceny: napinacz rozrządu na zimnym silniku ma jeszcze 12 mm do końca pełnego wysuwu. Niestety serwisówka milczy na temat limitów... Zastanawiam sie czy przypadkiem łańcuch po rozgrzaniu nie rozciąga się do tego stopnia, że napinaczowi kończy się zakres? Sam napinacz wygląda dobrze, trzpień siedzi sztywno i naciągniecie sprężyny przy wkładaniu w głowice wymaga więcej siły niż miałem w Hornecie. Czy możliwe, żeby po 35tys łańcuch aż tak się wyciągnął? Dodam, że nie słyszę charakterystycznych metalicznych dźwięków przy schodzeniu z obrotów silnika, a sam silnik wpada w niewielkie wibracje przy 5-5,5tys obr/min. Nie słyszę też stukania od zaworów.

Mogę nagrać jeszcze inne filmy do oceny.

 

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego filmu na moje ucho pracuje normalnie ;-)

Cykać może pair mod standard w hondach.

Zazwyczaj problemy z rozrządem w tym silniku objawiają się terkotaniem w pewnym zakresie obrotów.

Łańcuch rozrządu mógłby szeleścić w przypadku kiedy jest bardzo luźny (problem z napinaczem lub ślizgiem).

Miałem takie szeleszczenie w innym moto po glebie kiedy napinacz się zaciął, dźwięk był głośny słyszalny podczas jazdy jakby plastikowy worek ciągnął się za moto.

Edytowane przez pit

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...