Skocz do zawartości

Rozrząd zagadka


marek12128
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć piszę w imieniu kolegi kupił sobie quada jest to na moje oko jakiś chińczyk cf moto 600cc w singlu padło mu autodeko , kupił nowy wałek i problem pojawił się przy składaniu pomagałem mu to złożyć serwisówka w rękę i ustawiamy rozrząd , kreska na magnecie miała się zgrywać ze strzałką na pokrywie , a strzałki na wałku równolegle z płaszczyzną głowicy i efekt taki ,że quad kręci ciężko jak kręcił i nie odpala , a szarpakiem ciężko przełamać kompresje , a rozrząd według serwisówki był w normie coś mnie tknęło i sprawdziłem czy GMP pokrywa się z kreską na magnecie i okazało się ,że kiedy kreska na megnecie pokrywa się ze strzałką tłok jest mniej więcej w połowie cylindra , jak wiadomo dla singla 4t ustawienie rozrządu jest tylko jedno tłok w GPM a wałek rozrządu krzywkami w dół i tak zrobiłem ustawiłem na oko tłoka w górnym punkcie wałek krzywkami w dół obróciłem kilka razy wałem dla pewności i kolizji nie było , wał kręcił już swobodnie kompresja go aż tak nie blokowała jak wcześniej , ale znowu jest problem bo iskrę dostaje jakoś za szybko i jak się kręci rozrusznikiem to wybuch cofa tłoka , ktoś coś poradzi co zrobić z tym fantem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zaraz jadę do kumpla zobaczymy to magneto , quad jest praktycznie nowy ma może 2 lata i najechane 3k nalotu przy magnecie nikt nie grzebał chyba ,że ścięło klina i przyłapało magneto w innym miejscu...



Więc tak magneto całe , klin tak samo wszystko na swoim miejscu ,a magneto jest jakby przestawione dokładnie o 180 stopni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...