Skocz do zawartości

Odpalanie na zimnym silniku Hyosung gt


Bortyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przywitać ponieważ jestem nowym użytkownikiem.

Mam problem z odpalaniem mojego hyosunga. Odpalanie motocykla po nocy stania wygląda tak:
trzymam cały czas starter i :
nic się nie dzieje przez 3 sekundy,
dalej coś zaczyna stukać przez następne 3 sekundy,
przez następne 3 sekundy słychać urywki pracy rozrusznika,
przez następne 5 sekund rozrusznik pracuje i po chwili udaje mi się go odpalić.
Mam zamiar wymienić akumulator, ale nie jest on chyba winowajcą.

Kiedy już tak odpalę motocykl, następne odpalanie (w przeciągu godziny) następuje bez problemu.
Motocykl to Hyosung gt 125 V2 4t
Edytowane przez Bortyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by na samym początku posprawdzać wszystkie połączenie elektryczne oraz masowanie silnika/ramy. Następnie sprawdził bym stan akumulatora. Ewentualnie podładować i przy odpalaniu zimnego motocykla sprawdzać jak bardzo przysiada napięcie na akumulatorze. Jak po sprawdzeniu wszystkich przewodów nie będzie poprawy to trzeba by zaglądnąć do rozrusznika być może on jest winowajcą.

 

@Qadrat Z opisu autora wynika że to rozrusznik nie chce kręcić a nie że sam silnik nie chce załapać, .. przynajmniej ja go tak zrozumiałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień akumulator.Będzie dobrze.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qadrat Z opisu autora wynika że to rozrusznik nie chce kręcić a nie że sam silnik nie chce załapać, .. przynajmniej ja go tak zrozumiałem :-)

 

Wolę zapytać bo czasami to, co dla kogoś jest oczywiste to dla innego jest nowością :) Zwłaszcza jak ktoś całe życie jeździł wtryskowcami i przesiadł się na gaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem akumulator na nowy ponieważ, ponieważ poprzedni był za słaby dla tego modelu. Problem jednak nie ustał.
Dzisiaj zauważyłem, że motocykl odpalał w ten sposób, że na samym początku silnik zakręcił przez jakąś sekudne i nagle dało się usłyszeć głośne zatrzymanie. A reszta cyklu odpalania przebiegła tak jak w pierwszym poście. Dodam, że mocno czuć od niego benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...