Skocz do zawartości

Suzuki Volusia vl 800 '01r spalanie na poziomie 10l


braknicku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie, maszyna z 2001 roku. Pali mi średnio 10 litrów na 100 km,

"trasy" moje to około 10 km.

Czy to normalne ? Czy trochę przesada? Nie żyłuje jej bez przesady.

Jakieś sugestie koledzy i koleżanki :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba za duzo. Moja dragusia nie spali tyle nawet przy ostrym palowaniu. A pojemnosci zblizone. Dlugo ja masz? Serwisujesz regularnie? Gazniki czyste ? Zawory wyregulowane? Filtry regularnie zmieniane ? Ciezko cos doradzic, podaj kilka podstawowych informacji.

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam.

 

No tak planuje dłuższe trasy, ale to za trochę...

 

Mam ją od zimy, wymieniłem olej z filtrem oczywiście. Moto oddałem na regulacje gaźnika i czyszczenie filtra. Czyszczenie dlatego że miałem kupiony k&n ale się okazało że mój gaźnika nie ma regulacji dawki, tzn tam przy nim jest jakby fabrycznie zaślepione. Mechanik (sprawdzony) pokazywał i tłumaczył że do tego filtra trzeba zmienić dawkę a tu nie ma. I zostałem przy oryginalnym wyczyszczonym filtrze. To tyle.

Zaworów nie robiłem. Coś mi dzwoni ale się okazało że to wydechy w środku broją.

 

Myślisz że regulacja zaworów ma istotny wpływ na spalanie?

 

Fajnie jakby ktoś miał ten rocznik co ja i się podzielił info o spalaniu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja zaworow ma istotny wplyw na spalanie. Niedomkniety zawor wydechowy ( za maly luz) powoduje ze czesc mieszanki wydostaje sie podczas suwu sprezania i pracy przez wydech, niedomkniety zawor ssacy cofa mieszanke do gaznika. Zawor ssacy otwarty nie do konca ( za duzy luz) powoduje gorsze napelnienie cylindra, wdechowy- gorsze oproznienie cylindra ze spalin. W obu przypadkach silnik traci moc i co robi wtedy uzytkownik? Odkreca manete... Powodow moze byc wiecej, np zle wyregulowany hamulec bebnowy ( hamuje podczas jazdy- wieksze opory), zbyt male cisnienie powietrza w oponach (znow wieksze opory).

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...