Skocz do zawartości

wymiana walka zdawczego cr 125 1997


zielinos12345
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wyrobilo mi wielofrezy na walku zdawczym. Wyjalem silnik z ramy,zdjalem górę rozebralem sprzęgło,zdjalem mały karter ten od napędu pompy wody zdjalem mechanizm od zmiany biegów, tryby pośrednie itd. Pytanie brzmi czy do rozpolowienia musze ściągać kolo zamachowe? Na którą stronę rozpolowiac aby skrzynia się nie rozsypala? Czy później musze regulować mechanizm od zmiany biegów?ten z łopatkami ze sprężynka. Przerabial ktoś ten temat?może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisówce jest info aby zdjąć magneto przy rozbiurce silnika.

Generalnie to karter od strony magneta jest otwierający i zamykający cały silnik.

Mechanizmu zmiany biegów nie trzeba regulowac,a jedynie ustawić go w odpowiedniej pozycji

 

Masz serwisówkę do niej ?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam serwisowki.. :-(

 

Rozebrany silnik. Wiec tak skrzynia wygląda jak nówka zero śladów zużycia,jedynie do wymiany wałek zdawczy. Posiada ktoś takowy na sprzedaż? Mógłby ktoś powiedzieć czy między zebatka zdawcza a karterem powinna być jakaś tulejka?u mnie wałek juz ktoś scinal szlifowal i jest tylko zebatka przykrecona śruba z podkładka.. Gdzie kupić uszczelki?jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj serwisówki bo bez niej będziesz miał problem z oceną stanu silnika.

Jeśli masz już rozkręcony cały piec,to skontroluj korbę-tolerancję luzów masz w serwisówce.

Przejrzyj też wodziki,wybierak i kosze sprzęgłowe

Piszesz,że skrzynia wygląda jak nowa-a jak wyglądają sprzęgła kłowe na wszystkich biegach ?

Między uszczelniaczem a wałkiem powinna być tulejka. Jeśli jej nie masz,to proponuję zakupić "zestaw naprawczy wałka zdawczego".Koszt około 70 zł

Ostatnio składałem znajomemu taką 125 i założyłem uszczelki jak dobrze pamiętam OMP i wszystko działa i nic nie cieknie-komplet na cały silnik 120zł.

 

PS. Jestem w posiadaniu takiego wałka zdawczego.

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w karter wchodzi uszczelniacz na to dajemy tulejke dystansowa, zebatke,podkładkę i śrubę? Może dorwe od kogoś używke kto sprzedaje części. Z jakiej strony kupić uszczelki, zebatke przednia?

 

Podczas składania są jakieś znaki aby dobrze ustawić koła zębate,chodzi mi o te małe które nachodzi na wal i współpracuje z takim krótkim wałkiem które chyba jest od sterowania zaworem wydechowym.

Edytowane przez zielinos12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...