Skocz do zawartości

Problem z rozmiarem kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kask Shark S700c i mam taki mały problem. Mianowicie jak siedzę w nim pół godziny to czuje leki dyskomfort, uciska lekko nad uszami i trochę uszy potem jak ściągnę to nawet mam ślady jak od linijki takie odgniecione na włosach, to jest spowodowane tym że jest to źle dobrany kask ? czy poprostu że jest to nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje ten patent z kominiarką, może faktycznie to coś pomoże.Ja nie nosze okularów ale też mnie uciska w tych miejscach. Tak zaczyna się lekko and uszami i uciska trosze na uszy, Na mnie też kaski Arai nie leżą, może po prostu ubrałem nie ten dla mnie ale mimo wszystko, chcę na kask wydać koło 600-700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety :( bardziej mi leżał kask HJC ale jakoś tak nie mogłem się zdecydować, potem kupiłem Shark i mam taki oto problem. Ten shark nawet fajnie leży tylko że narazie nie mogę jeździć bo mam ewentualnie 7 dni na zwrot i testuje go że poprostu w nim siedze i taki problem zauwazylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mi nie leży HJC HQ1, do przejechanych 100km jest ok później ponad uchem zaczyna niemiłośiernie przeszkadzać, wystarczy ściągnąć na 5 minut i mam spokój na ileś km, zdaje się że będzie mały tuning - do dupy kupowac kask i po iluś set km przekonać się że jednak jest niewygodny, dodam że głowa wygląda w miare normalnie :) bez udziwnień i kantów

na innych kaskach dużo gorszych było bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu kaskach doszedłem do tego jak najlepiej sprawdzać rozmiar - wyciągnąć wnętrze, wsadzić głowę w kask i wtedy będzie dokładnie czuć ile jest miejsca do styropianu. Jeśli jest ciasno to kask się nigdy nie rozbije lub będzie uściskał, jeśli luźno to będzie po rozbiciu latał, ot cała filozofia.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...