Skocz do zawartości

CBR vs ZZR


Rekomendowane odpowiedzi

po kilku latach użytkowania czterech kółek postanowłam posmakować adrenaliny innego rodzaju i zrealizowac marzenia sprzed lat :mrgreen:

 

na razie skromnie i bez extremalnych wymagań - interesuje mnie motocykl o poj. 600/900 ccm z rocznika '94/'98 :roll:

 

po przejrzeniu ogłoszeń i przewertowaniu sieci stwierdziłam, ze najbardziej interesuje mnie CBR600 lub ZZR600 :roll:

 

teraz kwestia: który?

 

możecie mi pomóc w wyborze? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierz najpierw czy jesteś na tyle wysoka żeby którąkolwiek z tych maszym ujeżdżać :D Wbrew pozorom jest niewiele ścigaczy, którymi kobity mogłyby bez problemu jeździć. Ważną rolę odgrywa też odlegość kierownicy, czy masz na tyle dlugie łapki żeby do niej dosięgnąć? Jeszcze inna kwestia dotyczy manetek sprzęgła i hamulca, ja mimo iż nie jestem bardzo drobną kobietą to miałam problem ze sprzęgłem - musialam bardzo dużo siły wkładać żeby wcisnąć sprzęgło :D a po kilku tyg jeżdżenia takim motorem bez hydraulicznego sprzęgła mialam dosłownie odciski na dłoniach. Radzę bardzo dokłądnie przemyśleć zakup moto, szczególnie, że pojemności, które wymieniasz sa na prawdę spore. Jeśli to będzie Twój pierwszy motocykl to nie radzialabym ani CBR nia ZZR 600, najlepszym wyjściem w tej sytuacji (jeśli jesteś fanką ściagaczopodobnych) to suzuki GSX500F - ta z tamtego roku - ma dużo zalet:jest tania, niska i dobra jak na 1 moto :banghead:

Kwestia doboru motocykla to nie tylko przejżenie ofert w gazecie i porównanie cen, bo my jako kobiety mamy więszy problem w tej kwestii, trzeba na motocykl wsiąć i zobaczyć czy wszędzie dosięgamy i czy szybko odkręcona manetka gazy nie skończy się dla nas na jakimś drzewie, bo niestety nie mogłyśmy naszymi kobiecymi krótkimi paluszkami dosięgnać klamki z hamulcem :D

Ale się rozpisałam 8O

pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eetam, jak bylem 10 lat temu w hajduszoboszlo to wieczorem przez wioche zapierdzielal ktos na 1 kole przez cala wies. W koncu zajechal, sprzet suzuki gsxr-750, zsiada z motura , zdejmuje kask i ........ SZOK....... baba w wieku cos ponad 50 lat, wzrost ok. 1.60 m. Normalnie szkoda ze zdjecia jej nie zrobilem. :banghead: :D :D :P :P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu to tylko CBR, ale to tylko moja skromna opinia. Sam miałem ten dylemat co ty, ZZR vs. CBR, and the winner is: CBR. Ale faktycznie jeśli jesteś drobną dziewczynką to radzę sobie najpierw przysiąść na sprzęcie i obkukać co i jak. Poza tym, niewiem ile ważysz ale te 200 kg. masy w obu motocyklach może byc czasami dośc kłopotliwe zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z jednym śladem. Pozdrawiam i życze powodzenia przy wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierz najpierw czy jesteś na tyle wysoka żeby którąkolwiek z tych maszym ujeżdżać :banghead:

oczywiście, to nie ulega wątpliwości :D

na razie jednak sugerowałam się wymiarami (a dokładnie wysokością siedziska) podawanymi w info o fabrycznych danych :roll:

bo... zanim pojadę cokowiek oglądać muszę mieć, chociażby teoretyczny, pogląd na to czego szukam i co mnie w zasadzie najbardziej interesuje :roll:

 

nie będę ukrywać, że decyzję o zakupie dwóch kółek wysunął mój facet i z założenia motocykl chcemy użytkować wspólnie więc jeśli zdarzy się sytuacja, że moje łapki okażą się za krótkie to nie wyklucza to nabycia wymarzonego moto :D w trakiej sytuacji pomyślimy nad czymś mniejszym i TYLKO dla mnie :P

 

wracaj.ac do tematu CBR vs ZZR - po spotkaniu ze znajomym w pubie dla motocyklistów i rozmowie z kilkoma jego znajomymi, mój pogląd nt. ZZRa padł zupełnie :?

że awaryny, że gorszy w prowadzeniu, że dłuższy i mniej wygodny, że rama za miękka etc... :?

 

czy rzeczywiście???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F2 nie ma pływających tarcz z przodu i "tylko" 98koników F3 ma już 105 koników i pływające większe tarcze a reszta zbliżona do F2 natomias F4 to całkiem nowa konstrukcja w porównaniu z F2 i 3... nowe koła, rama mocno zmodernizowany silnik ok 110koni i nowy wygląd a raczej dwa wesja f4 wygląda mniej agresywnie ma pojedyńczą lampę z przody natomiast F4i Ma wtrysk oraz bardziej sportowy wygląd podwojna lampa i ogólnie wygląd F5 sport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już obcykane jeżdżenie na 2 kólkach to z taką CBR600 powinaś sobiedać radę - o ile oczywiście jestes odpowiednio wysoka i duża - jeśli natomiast to będzie Twój pierwszy sprzęt to na prawdę może być cieżko, nieopanowanie manetki konczy się zazwyczaj na drzewie, (ja skończyłabym o mało na Tirze) mimo iż jeździłam tylko400 i troszkę ponad 50KM, gdybym pod sobą miała wówczas 600 z 100KM to na mur-beton juz bym nie pisała na tym forum... :banghead:

Szczerze radzę dokłądnie przemyśleć ten pomysł...

Jeśli natomiast chodzi o wybór między Hondą a Kawasaki, to zdecydowanie Honda - jest na prawdę praktycznie bezawaryjna, a o Kawie to szkoda słów i miejsca na forum żeby o niej pisać :roll:

P.S. A masz prawko kat.A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi a jeździłas kiedys już na moto  :?:

nie licząc dwóch zajeżdzonych przeze mnie x lat temu emzetek to nie :banghead:

 

Moze cos mniejszego na początek ....

wtedy mój facet (1,85 cm) mógłby nieco smiesznie prezentować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...