Skocz do zawartości

Nowicjusz-pomoc w rozpoczęciu przygody z moto.


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy co się oczekuje od motocykla i jakim się jest człowiekiem... jak ktoś lubi szpanować, lubi być zawsze pierwszy, siada mu szybko ambicja, to się wtedy niech nie pcha w 125ccm... bo faktycznie będzie żałował wydanych pieniędzy.. ja tam zrobiłem prawie 6tys.km w niecały rok moją 125 i jakoś jeszcze się nie znudziłem... przyznam, że czasem jest niedosyt mocy i prędkości.. ale tak jak pisałem, wszystko zależy od osobliwości, charakteru nas samych.. Ale napiszę jedną rzecz którą zauważyłem u siebie w mieście i która mnie trochę śmieszy u niektórych motocyklistów posiadających duże maszyny, koniecznie 4 cylindrowe typu cbr600rr i większych pojemności.. Stoją tacy w centrum miasta większość czasu podziwiając siebie i swoje maszyny na wzajem :) a jak już ruszą to dają manetkę na maksa i rozpędzają się do kosmicznych prędkości na obwodnicy.. bak paliwa się skończy w oka mgnieniu i koniec jazdy.. a ja w tym czasie robię 100-200km trasy.. tak więc trzeba dobrze się zastanowić co nas będzie kręciło w tym motocyklu i wybrać.. :)

Edytowane przez Grzechuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Opowiadacie bzdury. Właśnie przy aktualnym bumie 125 sprzedaje się bardzo szybko.

Są sprzęty gabarytowe duże, moja Żona pomimo posiadania pełnego A pomykała na Hyo GT i to jest gabarytów zdrowej 500tki, pod moją ciężką dupą rozpędzało się do około 120/h, nigdy nie paliło więcej niż 3,3 litra i utrzymywała stałą prędkość na trasie 90-100.

Ba znam takich którzy jeździli na 125 turystycznie i robili trasy na wschodzie, albo np. okrążenia dookoła Polski.

125 to bardzo dobra opcja na start, stracić nie stracisz, a liźniesz motocyklizmu i stwierdzisz czy Ci się podoba, czy nie. A nawet spokojnie takim wynalazkiem możesz sobie pojeździć na różne szkolenia.

Uprasza się osoby z żadnym doświadczeniem o wstrzymanie się od głosu.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Rura a co to znaczy zadne doswiadczenie? Mi sie osobiscie 125 nie podobaja.Nie dlatego ze sa male i malo wyciagaja...po prostu tego nie czuje i lubie wyzwania.Zalezy jaka sie jest osoba.Czytamy ze zrozumieniem;)

Edytowane przez dreamof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz za siebie. Kolega rozsądnie chce spróbować i chwali mu się to. Ba znam paru takich którzy zaczęli od 1/8 i latają teraz lepiej niż Ci co zaczynali od polecanych 600tek :P. A że trochę mam doświadczenia i jeździłem od 50 do 2300 to mogę się raczej już wypowiadać w taki lekko autorytarny sposób :P.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze i nie narzucam nikomu zdania.Zreszta jak zauwazyles...a byc moze nie...pozwolilam sie na ten temat wypowiedziec osobie ktora ukochala swoja 125 i zlego slowa na to moto nie powie..

 

I to wlasnie tu tak jest...Musisz zadecydowac sam.Najlepiej idz na pare lekcji.Zobacz jaka jest roznica miedzy 125 a powiedzmy 600 i sam dokonaj wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Cześć, w przyszłym roku będe zdawał prawo jazdy A1, więc szykuje się do kupna motoru(o ile 125 można juz tak nazwać). Mój budżet to około 3000-3500zł. Wiek 16 lat, wzrost 176 cm, waga 66kg.

Oglądałem sobie już "jakieś tam" maszyny i wybrałem sobie te trzy podane w temacie tj. Honda nrs, Aprilia RS i Cagiva Mito.

 

Będe go używał do dojazdów do szkoły, sklepu, wypadów ze znajomymi w weekendy itp.

 

Który wy byście wybrali, najbardziej chodzi mi o osiągi, niezawodność, dostępnosć i cenę części.

Z góry dziękuje.

 

A no i jeszcze nie wiem czy to ważne, ale dużo jezdziłem na skuterze (jakiś stary TGB Bunny 50).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...