Skocz do zawartości

Pasek rozrządu nie idzie równo Honda Prelude


żółf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Zmieniałem rozrząd w hondzie prelude 2.0 z dziewięćdziesiątego siódmego silnik f20a4. Dałem wydaje mi się dobre podzespoły: pompa AISIN paski mitshuboshi i conti, napinacze japan line )KOYO). Wszystko złożyłem zgodnie z manualem napinając odpowiednio paski auto napinaczami i pasek rozrządu nie idzie równo po kole od wałka rozrządu, tylko ssuwa się na zewnętrzną i około 1 mm wystaje poza kółko. W momencie jak się tak ułoży idzie już cały czas tak samo. Na rolce też układa się na zewnętrznej, za to na pompie jest równo na środku. Czy mogę tak zostawić ten pasek i sprawdzić za kilka km, czy walczyć dalej. Dzisiaj wszystko rozebrałem sprawdziłem, odwróciłem pasek, kombinowałem i efekt zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprzedni szedl dobrze i nic nie jest przekoszone, wadliwy może być sam pasek rozrządu. Przerobione na wlasnym grzbiecie.

odwróciłem pasek i jest to samo, zastanawiam się czy to nie wadliwa rolka bo wys*ała smar po 30 min na wolnych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrocenie paska,jeśli jest wadliwy, nic nie da. Sam tego do końca nie kumam, ale taką sytuację mieliśmy i ten sam wadliwy pasek zachowywal się tak samo w dwóch rożnych egzemplarzach volkswagena z tym samym typem silnika. Czyli zjeżdżal z walka. Pomogla wymiana paska na inny. Ale na czym polegala jego wada, nie wiem. W innej sytuacji tego typu (też w dieslu) winną byla krzywa flansza mocująca pompę wtryskową, zwichrowana po uderzeniu auta w przód. W benzynie takiego przypadku nigdy nie mialem,ale zasada jest, moim zdaniem,taka sama. Zaryzykuj więc wymianę paska na inny, bo koszt jest żaden.

Rolka moglaby być winna, jeśli nie idzie z jakiegoś powodu w osi rozrządu. Czyli albo jest krzywo osadzona, albo nagle dostala luzu na łożysku.

A jeśli rolka wyrzucila smar, to i tak jest do wymiany.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...