Skocz do zawartości

Yamaha TDR 125 dziwny dźwięk.


Kazinek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy mi chodziło, że właśnie z czasem zacznie wytwarzać się próg, tak jak napisał michoa. A dokładniej chodziło mi, że taki próg zaczyna już wytwarzać się, od początku docierania, ale nie taki, żeby już po dotarciu wszystko wymieniać od nowa. I kiedy jeździ się jak emeryt, ten próg zaczyna wytwarzać się niżej, bo pierścienie mają też swoją bezwładność. I kiedy się jeździ bardzo wolno, a raczej utrzymuje się prędkość obrotową silnika jak najniższą, to taki pierścień ma mniejszą bezwładność, co za tym idzie nie dociera w miejsce, gdzie by dotarł przy wyższych obrotach. To nie są duże wartości, są to wartości w mikronach. Chodź my różnicy nie widzimy to taki silnik już tak. Więc kiedy skończy się okres docierania, a ktoś będzie chciał jeździć już z normalnie. I kiedy odkręci manetkę, wtedy tłok osiągając coraz to szybsze obroty, a raczej coraz szybszy ruch posuwisto-zwrotny, co za tym idzie pierścienie będą miały coraz większą bezwładność, to wtedy zaczną napotykać, na już minimalnie wytworzony próg. Bo on tam już zaczął się tworzyć od momentu docierania, to wtedy taki pierścień zaczyna w niego uderzać. Wielkość tego progu jest właśnie w mikronach, o jakich wartościach to już nie powiem bo nie wiem. Ale to właśnie stąd może brać się często dzwonienie pierścieni.

U mnie kiedy próg, a raczej przestrzeń gdzie pracują pierścienie przekracza 0,25mm, oznacza to już szlif cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to ja myślę że może to nie w silniku coś brzęczy ? może jakaś luźna śrubka ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrzuciłem głowice i cylinder. Tlok nie ma żadnych oznak zużycia i wygląda jak nowy. Przyznam, ze przed montażem nie mierzyłem go tylko zaufalem sprzedającemu i producentowi. Tłok okazał się być mniejszy od podanych wymiarów o 0,34-0,36. Na denku jest 55.95 a rzeczywiście ma 55,61-55,59. To jest najprawdopodobniej przyczyna tego dźwięku. Jutro zrobię fotki tłoka i też zadzwonię do sprzedającego. Szkoda bo to jednak 350zł w plecy:/

 

Oto zdjęcie tłoka.

Edytowane przez Kazinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...