Skocz do zawartości

Yamaha TDR 125 dziwny dźwięk.


Kazinek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj złożyłem swoją TDRke. Zapaliła bez problemu. Na wolnych obrotach wszystko dobrze. Przegazowałem ja delikatnie i pojawił się dziwny dźwięk z okolic cylindra. Rozebrałem górę. Łożysko sworznia ok. Zabezpieczenia tłoka też na swoim miejscu. Poskładałem wszystko od nowa. Takie dziwne brzęczenie pojawia się nadal. Dodam, występuje po przekroczeniu 3500-4000 obrotów. Najlepiej słychać jak silnik jest cieply. Wałek wyrównoważający wał jest dobrze ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem mu 110ml oleju na 5l benzynki. Strasznie kopci teraz. Dodam, że na wolnych obrotach nic. Dopiero jak wkręcam go na obroty to dymi. A do paliwa wlalem MOTUL 800 (przed remontem jeździł na MOTUL 100) płynu chłodniczego nie ubywa.

 

Dziś tez padła mi świeca. Zapalił normalnie. Przed startem dałem gazu popierdział i zgasł. Świecą czarna i mokra. Wyczyściłem ale nie było iskry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o takie szczegoly to nie znam dokladnie modelu TDR, zmien swiece i sprawdz Iskre, z olejem nie przesadzaj tez, wlej tak gora 15% wiecej mysle. Jezdzij delikatnie, 2t raczej z uwagi na slabsze smarowanie dociera delikatnie. Brzeczenie pierscieni na wyzszych obrotach to typowe w 2t po remoncie, powinny sie dotrzec.

 

Nie widzialem 2t ktore nie dymi, szczegolnie jak masz teraz wiecej oleju, nie martwilbym sie tym, dotrzesz, zaczniesz lac olej normalnie i wtedy diagnozuj jesli dalej bedzie kopcil mocno, tak mi sie wydaje. Jakbys mial 4t i by ci dymil, wtedy to bym sie martwil :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale raz na jakiś czas trzeba dać trochę ognia na tłok.

Chodzi o wytworzenie się progu, na górze cylindra. Jeżdżąc cały czas jak emeryt, a wręcz zamulając silnik, próg wytworzy się niżej. Nie są to duże wartości, może w setkach milimetra. Ale kiedy po dotarciu będziesz chciał dać w palnik, to moto nie będzie miało takiej mocy, jakbyś normalnie docierał czy jakoś tak. Czytałem o tym dość dużo, ale to było jakiś czas temu.

Nawet znalazłem:

http://www.jednoslad.pl/docieranie-silnika-wersja-ostateczna/

 

A co ilości oleju do paliwa. Bardzo duża ilość oleju, może bardziej zaszkodzić, niż pomóc silnikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wytworzenie się progu, na górze cylindra. Jeżdżąc cały czas jak emeryt, a wręcz zamulając silnik, próg wytworzy się niżej. Nie są to duże wartości, może w setkach milimetra. Ale kiedy po dotarciu będziesz chciał dać w palnik, to moto nie będzie miało takiej mocy, jakbyś normalnie docierał czy jakoś tak. Czytałem o tym dość dużo, ale to było jakiś czas temu.

 

Co ty chłopie wypisujesz za głupoty ???

Jaki próg ???

 

NA CYLINDRZE NIEMA BYĆ ŻADNEGO PROGU !!!

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty chłopie wypisujesz za głupoty ???

Jaki próg ???

NA CYLINDRZE NIEMA BYĆ ŻADNEGO PROGU !!!

 

 

 

próg u góry cylindra powstaje bo pierścienie tam nie dochodzą i nie ścierają tej części gładzi , stąd robi się próg , jest to generalnie jedyny organoleptyczny znak że cylinder i tłok do wymiany -próg ma rozmiar cylindra świeżo po szlifie a to co jest poniżej to masz tyle ile się wytarło......

 

napewno w docieraniu nie chodzi o to żeby ten próg wytworzyć :D

 

 

póki co kulam się spokojnie. Jestem nawet zawalidrogą poza miastem.

 

ja z swoich obserwacji polecam jednak chińskie zestawy tłok cylinder docierać właśnie ,,na zamułę'' bo docieranie tak jak dziś uznaje się za słuszne ( w palnik na krótkich odcinkach ) często prowadzi do awarii, a szczerze to nie zauważyłem żeby po powolnym docieraniu sprzęt był jakiś słabszy .......

 

jaki masz tłok ? meteor ? żeliwo nicasil ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeśli wszystko zgodnie ze sztuką zrobione i silnik prawidłowo wyregulowany odważyłbym się docierać agresywnie

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...