Skocz do zawartości

Szukam moto do lekkiego terenu/turystyki zamiast Suzuki DRZ400


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o radę. Od 2003r. jeżdżę Suzuką DRZ400s, a właściwie to pojeżdżuję, bo ostatnimi czasy to raz do roku ją odpalam, bo znudziło mi się jeżdżenie wokół trzepaka, a na dalsze trasy Suzuka jest niewygodna. Po przejechaniu 100 km palce mam jak sprężynki, a d. ścierpniętą. Ostatnio dostałem Yamachę YBR125 (2012) i ta jest znacznie bardziej komfortowa, ale znowuż mocy trochę mało. No i tak sobie pomyślałem że może by sprzedać oba i kupić coś kilkuletniego co byłoby bardzo komfortowe na trasie np 100 km, a dało się jednak na jakieś pole jednak wjechać i miało te 40 KM, no i fajnie jakby chciało na koło wskakiwać tak gładko jak Suzuka. Acha kiedyś miałem Yamachę TTR600, ale jazda na kole na niej mi nie wychodziła.

No i tu prośba do Was coby to mogło być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego motocykla - albo jest lekka, w miarę mocna i ma zdolności terenowe, albo jest wygodna :) Teoretycznie może być mały BMW GS (jest wygodny całkiem) ale... te zdolności terenowe w porównaniu z DRZ są troszkę na wyrost. Ewentualnie, kiedyś była honda Dominator- wygodniejsza od DRZ, ale cięższa i bardziej "gumowa". Z drugiej strony, kolega dobry jeździec, dawał w miarę radę w niezbyt hardcorowym terenie...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na 800 gs , wczesniej xt660r ,ale w teren to nie bardzo , oba to kowadła . Jakieś szutry, polne drogi ,przy wadze 230 kg i w miarę endurowych oponkach daje rade , ale trochę błota i trudniejszy teren to już dla średniego gieesa lekki hardcor i zamiast przyjemności robi sie walka .I dlatego szukam drugiego motka w cwiartce typu :Yamaha wr , kawasaki klx czy Honda crf bo jednego motka do wszystkiego jeszcze nie stworzyli ;)

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak z wymienionymi przez Was w jeżdżeniu na kole?

 

Może faktycznie rozsądnie będzie zostawić sobie DRZ - bo mam ją od nowości i w sumie nowa jest, a sprzedając to może 1/3 ceny dostanę za nią.

Z drugiej strony trzymać żeby dosłownie 2 razy w roku gdzieś pojechać to bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień siedzenie na odrobinę szersze lub kup uzywkę daj dla tapicera na przeróbkę...

My robiem po Mazurach czasem 400 km w terenie w ciągu dnia...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

, a trasa 120-150 km. to spacerek.. i jakoś dajem radę...

Po co zmieniać pewny sprzęt, na coś co jest wielką niewiadomą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pomysł z kanapą bardzo dobry ale te wibracje na kierownicy... Zresztą nie pamiętam kiedy w takim terenie byłem, raczej jakąś polną drogą przejadę i tyle.

No szkoda mi DRZki trochę bo to jedyny motor jaki mam od nowości, ale wczoraj oglądałem całkiem inną bajkę KAWĘ ER-6n no i spać nie mogę :)

Na razie wystawiłem na sprzedaż małą YBR125, a nad resztą rozmyślam. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wibracje pomogą grubsze manetki np Progripy, i ciężarki kierownicy, a poza tym trzeba jeździć na wyważonych kołach...

...ale jak masz możliwość zakupu 2 motocykla to pewnie, można pokusić się o 2 sztukę, bo jak koledzy wcześniej wspomnieli, jeszcze nie wymyślono dobrego motocykla do wszystkiego...

 

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...