Skocz do zawartości

Pali cewkę Am6


bobolek77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jestem posiadaczem Aprili Rs 50 Extrema i jest w niej trochę przeróbek cylinder 80 (po szlifach luźno tłok spasowany) tłok kuty wosnera. Ogólnie śmiga pięknie tylko ostatnio mam z nią problem, mianowicie przestała odpalać z rozrusznika, tylko z popychu ale chwilę później już trzeba było się rozpędzać do 3tyś obrotów żeby odpaliła, myślałem że to wina modułu, ale niedawno go wymieniałem na Tec to jest cewkomoduł. Więc ściągam koło magnesowe i co widzę przy lucie od białego kabla (uziemienie) upalił się drucik z cewki zapłonowej, pomyślałem że może jakies uszkodzenie mechaniczne i zlutowałem, poskładałem i jest! Pali od strzała tylko że... 40km i znowu gaśnie przy 2tyś obrotów ściągam koło magnesowe i co widzę? To samo co wcześniej, myślę to nie przypadek (pomyślałem, może to mu szkodzi że lampę mam od 125 a żarówki tam są nie jak w 50 25w czy 35 tylko 55w) więc odpiąłem lampę zlutowałem i odpalam. Chodzi, ale 20km i znowu to samo, Panowie tu rodzi się moje pytanie co jeszcze mogę sprawdzić, co może być przyczyną (świeca?) dodam że przewody od statora do modułu są sprawdzone i dobre nie zwierają się, a od modułu wychodzi tylko gaszenie i WN (WN ze świecą nowy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowanie drutu miedzianego jest Twoim pierwszym błędem. Aby dalej to diagnozować to chociaż zaciśnij rurkę na obu końcówkach i wtedy zalej cyną.

Sprawź wtedy cZy znowu pęknie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...