Skocz do zawartości

6V> 12V


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie dotyczy prądu:

 

czy prostownikiem do aku. 12V moge ładować akumulator 6V?

jeśli tak to jaki prąd ustawić? powinno się ładować 1/10 pojemności aku, ale czy w takim przypadku też?

 

nie chce kupowac ładowarki do 6V, nie opłaca sie zbytni, a czasem trzeba aku podładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe Witam!

Emzet mam dokładnie ten sam problem.Kupiłem nówkę akumulator i mogę się na niego teraz tylko przyglądać.

Wydaje mi się że bez załatwienia prostownika 6V nic nie wyjdzie. Trzeba popytać po znajomych może ktoś ma jeszcze takie coś.

Dzisiaj pytałem w zaprzyjaźnionym serwisie o cenę takiego urządzenia 6/12V i powiedzieli że to kosztuje około 200zł 8O

Są elektrycy na forum ???

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Wszystkim.

 

Właściwie nie ma większego znaczenia, że prostownik jest 12V. Zaopatrzcie się w jakiś amperomierz, kilka żarówek 12V różnej mocy, połączcie w szereg z aku, prostownikiem i amperomierzem i ustawcie 1/10 pojemności ( czyli np 1A dla akumulatora 10Ah ) i już. Pisałem już o tym na 4-um. Poszukajcie w starych postach.

Miłego ładowania :D :lol: .

 

P.S. Może być trochę mniej niż 1/10 pojemności. Pisząc "ustawcie" miałem na myśli dobranie żarówki, lub kilku połączonych ze sobą, tak aby uzyskać wymaganą wartość prądu ładowania.

 

Nara. QuadMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozna zrobic cos takiego z urzadzeniem akupower( to takie cudo co podłanczasz do akumulatora na zime a ono ładuje akumulator i rozładowyje czyli symuluje jego prace , nie trzeba wyłanczac nie trzeba kontrolowac a na wiosne akumulator jak nowka) Bo mam takie urzadzenie ale 12V i nie wiem jak to bedzie jak podepne zarówki:(

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...