Skocz do zawartości

Honda CM 125, pęknięcie tłoka przy zakładaniu cylindra


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem jak w tytule. Przy nieumiejętnym zakładaniu cylindrów wygięłam pierścienie zgarniające, które uszkodziły rowki w tłokach. Pierścienie są na pewno do wymiany, jeden tłok poza wyżłobieniami w rowkach ma lekkie pęknięcie na powierzchni (długość pęknięcia to jakieś 2 mm).

1. Czy jest sens poprawić trochę te rowki i założyć nowe pierścienie, czy od razu szukać nowych tłoków?

2. Czy ktoś z Was posiada ten model i wie, jaka jest fabryczna średnica tłoka? Zmierzyłam i wychodzi 44 mm, ale nie wiem, czy nie było szlifu cylindra.

3. Orientuje się ktoś, gdzie można dostać taki zestaw (tłoki +pierścienie), oczywiście bez kupowania całego silnika? Szukam i nie mogę znaleźć. Jeśli to pytanie do innego działu, to przepraszam. :blush:

 

 

,,Wszystko, co widzę, do mnie należy, cała Ziemia, jeśli chcesz wiedzieć. I to mnie raduje."(Włóczykij)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś 23 letnią dziewczyną i składasz silnik! Zacznij od wstawienie swojego zdjęcia tutaj. :) Michoa już wycina pierścionek zaręczynowy z puszki po turystycznej.

 

ps

 

po co było to rozbierane? teraz wypada zanieść cylinder to zmierzenia i podjąć decyzje czy robić szlif + nowe tłoki czy wrzucić nowe tłoki, ewentualnie zrób zdjęcie tego pęknięcia.

Edytowane przez qpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś 23 letnią dziewczyną i składasz silnik

 

Częściej patrzę na składanie ;)

Rozbieranie było po to, żeby naprawić zębatkę w skrzyni biegów (nadłamany jeden ząb, trochę ,,chrobotało" na 3cim biegu).

Natomiast z silnikiem wszystko było ok, więc zastanawiam się, jak to zrobić najmniej inwazyjnie. Z mojego pomiaru cylindra też wychodzi 44 mm, taki okrągły wymiar może oznaczać, że nic nie było robione, tak?

Jak będę miała chwilę, to wstawię zdjęcie tego tłoka. LWG :biggrin:

,,Wszystko, co widzę, do mnie należy, cała Ziemia, jeśli chcesz wiedzieć. I to mnie raduje."(Włóczykij)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam zdjęcia z uwzględnieniem tego miejsca, w którym pękło. Myślicie, że jest do zaakceptowania czy do wywalenia?

post-78089-0-99372800-1456306975_thumb.jpg

post-78089-0-49223400-1456306977_thumb.jpg

Edytowane przez indyjanerka

,,Wszystko, co widzę, do mnie należy, cała Ziemia, jeśli chcesz wiedzieć. I to mnie raduje."(Włóczykij)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że do wywalenia. W jaki sposób Ty tak go pokiereszowałes? Bo na pewno pierścieniem.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...