Skocz do zawartości

U stawienie luzów zaworowych płytkowych krok po kroku, yamaha yzf 426 4T


piekar85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robię wszystko przy motocyklu sam, traktuję to jako odskocznię i rozrywkę. A czasami jeśli czegoś nie wiem to pytam się, kombinuję i uczę nowych rzeczy.

No własnie i oto i mi chodzi dla zabicia czasu po pracy a mam pytanie bo widze ze masz ten sam moto co ja:) była by mozliwosc zebym mogł zadzwonic do Ciebie i zapytac o pare spraw jak bys miał kiedys chwile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami płytki są szlifowane i numeru nie widać, więc mikrometr się przyda. Dodatkowo zdarza się że płytki nowe mają inny wymiar jak podany na płytce, tak było u mnie.

Mikrometru nie trzeba kupować można pożyczyć od kogoś na ten 1 dzień.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami płytki są szlifowane i numeru nie widać, więc mikrometr się przyda.

No te szlifowanie płytek to już całkowite cebulactwo, jak komuś szkoda 10zł na płytkę to strach wiedzieć co jest "wymyślone" w reszcie motocykla.

 

 

Dodatkowo zdarza się że płytki nowe mają inny wymiar jak podany na płytce, tak było u mnie. Mikrometru nie trzeba kupować można pożyczyć od kogoś na ten 1 dzień.

Jakiej firmy miałeś płytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci mikrometr?

 

Bez mikrometra nie powinno się zabierać za regulację luzów. I nie pisz innych podobnych bredni,bo odnoszę wrażenie,że nigdy tego nie robiłeś poprawnie

Piszesz,że wszystkie mikrometry za 100 zł to szajs - ja za dwie stówy kupiłem 0-25 mm,25-50 mm,50-75 mm i od 75-100 mm i sprawdzają się zajebiście.

Jeśli nie wiesz po co jest sprawdzian do kalibracji w pudełeczku, to nie znasz się na obsłudze takiego mikrometra i wtedy twój wpis ma sens.

Do regulacji luzów wystarczy mikrometr za kilka dyszek w zakresie 0-25 mm. Jego tolerancja błędu wynosi 0,01 mm, więc spokojnie wystarczy.

 

Do autora : sprawdź luzy szczelinomierzem (zapisz sobie na którym zaworze jaki masz luz),wyciągnij płytki po kolei ,pomierz je mikrometrem i wylicz jaką powinieneś zamontować, aby uzyskać odpowiedni luz.

Z doświadczenia podpowiem Ci ,abyś na zaworach wydechowych trzymał się górnej granicy luzu (np jak masz podane w serwisówce 0,20 do 0,25 mm to ustaw je na 0,25) a ssące bliżej dolnej granicy.

Gdybyś miał problem z płytkami,to daj znać. Jestem w posiadaniu każdego rozmiaru każdej średnicy jakie stosuje Yamaha.

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bez mikrometra nie powinno się zabierać za regulację luzów. I nie pisz innych podobnych bredni,bo odnoszę wrażenie,że nigdy tego nie robiłeś poprawnie

Piszesz,że wszystkie mikrometry za 100 zł to szajs - ja za dwie stówy kupiłem 0-25 mm,25-50 mm,50-75 mm i od 75-100 mm i sprawdzają się zajebiście.

Jeśli nie wiesz po co jest sprawdzian do kalibracji w pudełeczku, to nie znasz się na obsłudze takiego mikrometra i wtedy twój wpis ma sens.

Do regulacji luzów wystarczy mikrometr za kilka dyszek w zakresie 0-25 mm. Jego tolerancja błędu wynosi 0,01 mm, więc spokojnie wystarczy.

 

Do autora : sprawdź luzy szczelinomierzem (zapisz sobie na którym zaworze jaki masz luz),wyciągnij płytki po kolei ,pomierz je mikrometrem i wylicz jaką powinieneś zamontować, aby uzyskać odpowiedni luz.

Z doświadczenia podpowiem Ci ,abyś na zaworach wydechowych trzymał się górnej granicy luzu (np jak masz podane w serwisówce 0,20 do 0,25 mm to ustaw je na 0,25) a ssące bliżej dolnej granicy.

Gdybyś miał problem z płytkami,to daj znać. Jestem w posiadaniu każdego rozmiaru każdej średnicy jakie stosuje Yamaha.

 

Gdy wiesz jakie płytki były montowane wcześniej, to nie ma problemu i możesz poradzić sobie bez mikrometra. Robiłem już tak kilka razy i wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifowanie płytek które pracują pod szklanką i nie są wystawione na tarcie przez krzywkę jest jak najbardziej poprawną metodą. Ale trzeba wiedzieć ile razy i jak dużo można ją zeszlifować. Wielu ludzi tak robi i w niczym to nie przeszkadza. A każdy zakład obróbki precyzyjnej stali stwierdza że taka szlifowana w odpowiedni sposób płytka nie traci swoich właściwości.

 

Do autora. Jak będziesz miał już mikrometr to taka moją rada sprawdź sobie najpierw listki szczelinomierza nim czy trzymają wymiary napisane na nich. Bo czasami zdarza się że tańsze szczelinomierze mają rozjechane parametry i można się na tym przejechać po poskładaniu silnika.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bez mikrometra nie powinno się zabierać za regulację luzów. I nie pisz innych podobnych bredni,bo odnoszę wrażenie,że nigdy tego nie robiłeś poprawnie

Piszesz,że wszystkie mikrometry za 100 zł to szajs - ja za dwie stówy kupiłem 0-25 mm,25-50 mm,50-75 mm i od 75-100 mm i sprawdzają się zajebiście.

Jeśli nie wiesz po co jest sprawdzian do kalibracji w pudełeczku, to nie znasz się na obsłudze takiego mikrometra i wtedy twój wpis ma sens.

Do regulacji luzów wystarczy mikrometr za kilka dyszek w zakresie 0-25 mm. Jego tolerancja błędu wynosi 0,01 mm, więc spokojnie wystarczy.

 

Do autora : sprawdź luzy szczelinomierzem (zapisz sobie na którym zaworze jaki masz luz),wyciągnij płytki po kolei ,pomierz je mikrometrem i wylicz jaką powinieneś zamontować, aby uzyskać odpowiedni luz.

Z doświadczenia podpowiem Ci ,abyś na zaworach wydechowych trzymał się górnej granicy luzu (np jak masz podane w serwisówce 0,20 do 0,25 mm to ustaw je na 0,25) a ssące bliżej dolnej granicy.

Gdybyś miał problem z płytkami,to daj znać. Jestem w posiadaniu każdego rozmiaru każdej średnicy jakie stosuje Yamaha.

Spoko fajnie kolego wiedziałem ze bedzie potrzebny mikrometr. a czy mogł bys mi polecic jakis dobry nie drogi :)

 

Szlifowanie płytek które pracują pod szklanką i nie są wystawione na tarcie przez krzywkę jest jak najbardziej poprawną metodą. Ale trzeba wiedzieć ile razy i jak dużo można ją zeszlifować. Wielu ludzi tak robi i w niczym to nie przeszkadza. A każdy zakład obróbki precyzyjnej stali stwierdza że taka szlifowana w odpowiedni sposób płytka nie traci swoich właściwości.

 

Do autora. Jak będziesz miał już mikrometr to taka moją rada sprawdź sobie najpierw listki szczelinomierza nim czy trzymają wymiary napisane na nich. Bo czasami zdarza się że tańsze szczelinomierze mają rozjechane parametry i można się na tym przejechać po poskładaniu silnika.

 

Pozdrawiam

Michał

szczelinomierz jaki posiadam to http://www.satatools...nomierz-pytkowy

mysle ze jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicy mojej wiochy jest mechanik który robi motocykle ( jakoś szczególnie ludzie nie narzekają na niego) on mierzył płytki suwmiarką 0.02mm, pytanie czy taka metoda też jest prawidłowa?

 

a co do szlifowania płytek kolega śmigał yamaha yzf 250 i mu płytka pękła prawdo podobnie mogła być szlifowana. efekt

post-74594-0-23212500-1455817441_thumb.jpg

post-74594-0-22307000-1455817448_thumb.jpg

Edytowane przez erykkyre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifowanie płytek które pracują pod szklanką i nie są wystawione na tarcie przez krzywkę jest jak najbardziej poprawną metodą. Ale trzeba wiedzieć ile razy i jak dużo można ją zeszlifować. Wielu ludzi tak robi i w niczym to nie przeszkadza. A każdy zakład obróbki precyzyjnej stali stwierdza że taka szlifowana w odpowiedni sposób płytka nie traci swoich właściwości.

 

Poprawną? Pierwsze słyszę że jest to poprawna metoda, poza tym opłaca się je szlifować jeżeli jedna kosztuje ok. 12zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się tylko dowiedzieć czy jak się zmierzy suwmiarką to czy poda właściwą wartość

 

Płytki są co 0,05mm. A dobre suwmiarki elektroniczne albo zegarowe potrafią mieć dokładność do 0,01mm więc można pod warunkiem że nie jest to zwykła suwmiarka.

 

 

do mojego klr w serwisie wołają 40 zł za sztukę a w larsonie około 20 zł

 

Cena zależy od średnicy, nie wiem jaka jest w KLR. Dla kumpla do CRF kupowałem po ok. 5zł za sztukę Hot Cams.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...