Skocz do zawartości

Holandia, Belgia, Luksemburg


pepe68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję na ten rok wycieczkę przez kraje Beneluksu. Z góry dzięki za porady w temacie fajnych miejsc/tras, taniego jedzonka i spanka (Campingi) termin czerwiec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mare36ks

A możesz coś więcej napisać na temat tych miejsc i muzeów związanych z II w.ś.? Ja też się tym interesuję i w swojej podróży przez Rosję mam w planach kilka tego typu muzeów... A od pewnego czasu mam ochotę na wyprawę do Europy Zach., głównie do UK np. na Tiger Days...

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mare36ks

A możesz coś więcej napisać na temat tych miejsc i muzeów związanych z II w.ś.? Ja też się tym interesuję i w swojej podróży przez Rosję mam w planach kilka tego typu muzeów... A od pewnego czasu mam ochotę na wyprawę do Europy Zach., głównie do UK np. na Tiger Days...

 

Jeżeli jedziesz w tamte rejony i lubisz takie rzeczy to grzechem byłoby nie pojechanie do Normandii, tam mozna kupe czasu spędzić.

Ja troche czasu tam spędziłem w czasie wyjazdu na Gibraltar, miała się relacja w motorismo ukazać ale zamilkli :dry:

Muzeów, cmentarzy, miejsc walk jest tam tyle że ciężko jest wszystko poznajdywać, ja dopisywałem to co znajdywałem w internecie, czesto bylo tak ze po drodze na cos trafialem. generalnie jest to tam zorganizowane na poziomie o jakim u nas dluuugo nikt nawet nie pomysli.

 

między innymi:

Holandia

oboz koncentracyjny w Leusden, Arnhem, cmentarze wojenne, Polaków też w Oosterbeek, oboz koncentracyjny w Vugh, Breda, (jeżeli znasz i lubisz New Kids Turbo to niedaleko masz miejscowośc Maaskantje :cool: ),cmentarze wojenne z Polakami w cmentarz przy Ettensebaan ( między innymi gen. Maczka), Eindhoven, farma Paulushoef i cala okolica

nocleg w Vlijmen

nocleg Bladel przy ulicy Bredasebaan 20

http://4.bp.blogspot.com/-wdZICFcbHag/VC7Tyv_-rRI/AAAAAAAAFcM/BdOLJNq2N-0/s1600/DSC03159.JPG

 

 

Belgia

ogromny cmentarz Henri-Chapelle, cmentarz w Neupre, swietne muzeum w Stoumont z tygrysem krolewskim, no oczywiscie Recogne i Bastogne :cool:

http://2.bp.blogspot.com/-0Xbd2ueeUA4/VDliDdRHONI/AAAAAAAAFmQ/s-E5HbTqWbQ/s1600/2014-07-13%2B12.07.20.jpg

 

nocleg

Esneux kamping o nazwie Lex Mueres

 

 

jak jedziesz na zachod to pomysl o Francji, tam tez jest tyle tego ze sie w glowie nie miesci (Verdun, Ossuarium chociazby)

 

 

noclegi jakie podalem to te w ktorych ja spalem i mi odpowiadaly zarowno akceptowalna cena jak i standardem.

 

jak bedziesz chcial wiecej info to pisz. co moge to pomoge. ja na zachod napewno kiedys wroce bo za malo rzeczy tam zwiedzilem

Edytowane przez mare36ks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki za te informacje :)

 

Ta fotka z Tygrysem jest super, a co najważniejsze można do tego czołgu podejść i go dotknąć :cool: W Kubince, do której się wybieram większość stoi za sznurkami... I jak znam rosyjskie muzea, jest ściśle pilnowana przez starsze panie...

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki za te informacje :)

 

Ta fotka z Tygrysem jest super, a co najważniejsze można do tego czołgu podejść i go dotknąć :cool: W Kubince, do której się wybieram większość stoi za sznurkami... I jak znam rosyjskie muzea, jest ściśle pilnowana przez starsze panie...

nie wiem jak będziesz jechał, ale po drodze przez Niemcy jak poszukasz też coś fajnego znajdziesz tak jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Brukseli jest fajne muzeum , w 2014 roku jak byłem było wejście za darmo - Royal Museum of the Armed Forces and Military History .

Obok jest muzeum związane z motoryzacją Autoworld wejście chyba kosztowało 8 euro .

To wszystko w Parc du Cinquantenaire .

post-58405-0-89053700-1454880352_thumb.jpg

post-58405-0-87457800-1454880385_thumb.jpg

post-58405-0-76603900-1454880406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak będziesz jechał, ale po drodze przez Niemcy jak poszukasz też coś fajnego znajdziesz tak jak ja

Jest na pewno Flugmuseum Messerschmitt

http://www.flugmuseum-messerschmitt.com/messerschmitt/home/index.html

Edytowane przez biblo
Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Brukseli jest fajne muzeum , w 2014 roku jak byłem było wejście za darmo - Royal Museum of the Armed Forces and Military History .

Obok jest muzeum związane z motoryzacją Autoworld wejście chyba kosztowało 8 euro .

To wszystko w Parc du Cinquantenaire .

Również polecam. Nie wiem jak teraz ale parę ładnych lat temu wstęp był za darmo i była możliwość wziąć we własne ręce niektóre bronie z okresu IIWŚ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...