Skocz do zawartości

xbr, ogłoszenie do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

Hejkum,

Niestety nie znam tego motocykla. Według zdjęć, stan wizualny jest bardzo dobry. Nawet, co nie jest często spotykane, posiada zadupek-nakładkę na kanapę. Jedynie deklarowana moc silnika jest zastanawiająca. Hondy XBR500 posiadały moc 44 KM, lecz najczęściej spotykane są wersje o mocy 27 KM. Wstępnie moc i rocznik można zweryfikować według numeru silnika. Tutaj pomocna będzie tabela:

http://chomikuj.pl/Honda_XBR/Dokumenty/Wszystkie+lata+produkcji+Hondy+XBR+500

Być może, ktoś poczynił już jakieś działania w celu odblokowania mocy silnika, ale warto to sprawdzić.

Innym sposobem jest po prostu policzenie zębów na przednim kole łańcuchowym przekładni głównej. Wersja 44 KM posiadała przednie koło przekładni łańcuchowej o ilości 15 zębów, natomiast w wersji 27 KM koło to posiadało 14 zębów.

 

Pozdravy


P.S.

Tak nawiasem - myślę, że warto przenieść powyższy post do tematu:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/126070-posiadacze-hondy-xbr-500-poszukiwani/page-12

Większe szanse na odbiór i odpowiedź oraz spora baza informacji ;-)

Edytowane przez Monogar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a za 2 tyg. ogłoszenie zniknie i zostanie przyszłym "czytaczom" kilka-naście-dziesiąt postów o niczym, w ramach śmietnika. przerobione w wielu innych wątkach "modelowych"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dzięki Monogar za odpowiedź. Właśnie dlatego mi się podoba. Wygląda na kompletną. Nawet ma gmole.

Wrzuciłem temat licząc na Twą odpowiedź (nie zawiodłem się) oraz mając nadzieję, że tomjag coś wie o tym moto. Wprawdzie Karpacz to nie kotlina kłodzka, ale zawsze bliżej niż Sandomierz.

Co do drugiej uwagi tak zrobiłem :), ale temat przeniesiony przez Moda. On tu rządzi i mam nadzieję, że bardzo nie podpadłem.

pozdrawiam

Zauważyłem , że kierownica jest nieoryginalna.

Edytowane przez sankra19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mocowanie może być akcesoryjne LSL http://www.ebay.de/itm/LSL-Superbike-Lenker-Umbau-Kit-HONDA-GB-500-XBR-500-/260792966485

no i lusterka nieoryginalne.

Swoją drogą kiedyś chciałem mieć taką kierownicę :),

 

Co do zębatki w swojej 27 KM miałem założoną od 44KM, taki mój kaprys...

Edytowane przez matata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...