Skocz do zawartości

Ogrzewane elektrycznie kombinezony


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, bo zaczyna mnie temat interesować, a wydać parę złotówek by trzeba.

Zakładam skromne możliwości alternatora Freewinda bo w akumulatorki nie wierzę.

Trasy 300km (Poznań-Liberec) powyżej zera. Na kombinezon jak zawsze sprawdzony sztormiak żeglarski wiec deszcz slabo mni rusza. Pytanie który model macie sprawdzony, wersja XL.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli temperatury powyżej zera to cały ogrzewany kombinezon myślę niepotrzebny

aktualnie ogarniam "handmade" grzane manety i grzane wkładki do butów - jak będzie zamontowane na motocyklu to się pochwalę

w sumie mógłbym kupić w markecie jula grzane wkładki (na baterie i wpiąć się w instalację) ale chciałem sobie jednak zrobić jeszcze bardziej niskobudżetowe :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na trasie (przy zerowych temperaturach) bardzo (niezależnie od fajnych ciuchów) pomaga wielorazowego użytku grzewczy wkład chemiczny w kieszeni na wysokości mostka. Tyle, że efektywność takiego wkładu to max 40 minut. Grzane manety są super jak mamy handbary (mam). Wkładki do butów mnie nie interesują bo nie jestem trendy i używam lekkich, poliuretanowych gumiaków stosowanych przez wędkarzy na zamarzniętych jeziorach.

Jako ciekawostkę dodam, że kiedyś zrobiłem eksperyment i od dołu kasku na rzepa dodałem "komin" z nieprzewiewnego materiału wsunięty na 20cm pod luźną kurtkę. Efekt taki, że jest w głowę naprawdę ciepło od ciepła ciała, ale w moim przypadku znacznie bardziej parują okulary i materiał trochę "ciągnie się" przy rozglądaniu na boki. Dlatego sądzę, że mając taki aktywny kombinezon można mieć i komfort ruchów i ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o gumiaki EVA?

jeśli chodzi o grzanie klaty - wytnij z fotela samochodowego maty grzewcze - masz praktycznie gotowca pod 12V, ewentualnie także w markecie "jula" za 30zł są zewnętrzne maty na fotel

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...