Skocz do zawartości

Subaru ej20 - luzy zaworowe


IZO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Na tapecie jest Subaru z piecykiem 2.0 ej20 wolnossak + lpg

Gdzieś mi się w necie obiło o czy że w tych silnikach jest problem z luzami zaworowymi, a mianowicie luzy zamiast zwiększać, kasują się. Wiem czy grozi jazda na podpartych zaworach, ale nie mogę teraz za cholerę znaleźć info na ten temat i zastanawiam się czy mi się nie uroiło :D

No i mam kilka pytań.

1. Czy to prawda że w tych silnikach luzy zaworowe się kasują ? o ile wszystko dobrze ustaliłem są 2 typy ej20, mechanika i hydraulika i ja mam do czynienia oczywiście z mechaniką.

2. Co ile km zaglądać do zaworów ?

3. Fura lata na Lpg, czy to faktycznie skróci interwały jeśli chodzi o ustawianie luzów zaworowych ? takie wieści można w internecie znaleźć.

Generalnie chodzi o furę Mamuśki, oczywiście jej wszystko chodzi dobrze bez zarzutów :D ale ja jej nie wierzę i się martwię :D No i skasowanych luzów nie słychać.

Liczę szczególnie na Tommo, on zdaje się zjadł zęby na Subarakach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam :-)

Luzy sprawdzasz co 50-60 tys km. Najczęściej wystarczy samo sprawdzenie. Jak trzeba regulować odkręcasz wałki i podmieniasz płytki. W 2.0 na nie ma kompensatorów hydraulicznych.

Oczywiście nowe uszczelki tylko ori, zamienniki będą ciekły.

Z którego roku ten ej20 ?

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będe przy normalnym kompie to wrzucę fajną pracę badawczą nt. wpływu zasilania LPG na trwałość zaworów.

Fajnie było by poczytać coś konkretnego a nie wiejskie mity i legendy, z góry dzięki !

 

Izo a w moim tłok się poddał. Właśnie odbudowuje silnik na kutych gratach.

O ile dobrze kojarzę upalałeś na seryjnym słupku ? Ile czasu i jakie doładowanie znosił seryjny piec ?

 

To jakie doładowanie planujesz skoro kucizna wlatuję ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...