Skocz do zawartości

Wyciekajacy olej ze zbiornika Oleju :(((


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów serdecznie.

 

mam problem z moim HD ktory zupełnie jak moj LR Defender znaczy teren na wyprawach:)

O ile LR mnie tak nie martwi, to moj ukochany HD TAK!

Juz opisuje co sie dzieje.

Po przejechaniu jakis 40 km i zostawienia moto na parkingu po powrocie widze plame oleju na ziemi, doszedłem juz do tego ze cieknie ze zbiorniczka oleju ale przez korek !! cieknie na tyle ze akumulator prawie pływa w oleju:( Ilesc oleju w zbiorniczku tyle ile trzeba, korek też wyglada solidnie na gwint i gumowa uszczelka.

Gdy moto jest zimne i odpalam nie ma

zadnych przedmuchow wrecz zasysa, sprawa pojawia sie gdy motor jest rozgrzany i zaczyna pluc jak by olejem :((((

czy ktos miał moze taki przypadek ?

 

Pojechał bym od razu do sevisu jednak pochodze ze zgorzelca i ciezko tu o dobry servis, z tad pozwoliłem sobie najpierw zapytac bardziej doswiadczonych kolegow !

 

mam nadzieje ze informacje jakie dostarczylem sa wystarczajace do zdiagnozowania problemu, jesli nie to prosze pytajcie postaram sie na wszystko odpowiedziec aby zdiagnozowac problem!

 

ps: czytałem na innym poscie o wyciekajacym oleju z odmy u mnie tego problemu nie ma !

 

z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi

 

Lukasz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

 

Notorycznie wciąż to samo.............

wpisałem HD_bobber w google i... niewiele to dało...

 

Moze to ten?

http://auto.howstuffworks.com/1963-harley-davidson-topper.htm

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fisu to jest topper a nie bober.... :)

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zbiornik jest zmieniony, i facet z serwisu niezle sie naginnastykował zeby mi wlepic system kontroli paliwa :)

Sorki wielkie ale nie mam na tym kompie fotki z drugiej strony, a to by w czyms pomogło wogole? :):) pytam tak z ciekawosci :)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin:

Pewnie tak samo ładnie...

 

No dobra - trzeba sprawdzić czy przewody olejowe sa podpiete pod odpowiednie krućce. A nie pozamieniane.

Szczgólnie wazne w tym przypadku sa - drozność i właściwe podpiecie odpowietrzenia oraz powrotu oleju.

Te dwa węze sa czesto mylone w customowych zbiornikach... bo tam kazdy wytwórca spawa to sobie jak chce.

 

 

P.s.

piter1600 - notorycznie to samo - czyli brak opisu modelu... Kolega juz poprawił... ;)

Topper to taki zarcik był - tłumacze kto nie zrozumial... ;)

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki FIS za rady,!

jasne sprawdze to w weekend czy wszystkie przewody podłączone sa odpowiednio, Teraz sobie uswiadomilem ze zaczeło ciec po wizycie w serwisie w Jeleniej Gorze tam wymieniali mi wszystkie płyny, moze ktos cos pomieszał ale z drugiej strony po co by odkrecali przewody olejowe ?! No cóż .....Sprawdzic nie zaszkodzi :)

 

Dziekuje rownież za miłe słowa o moim HD, i tak teraz przeszedł generalne modyfikacje Pas BDL 3 calowy, kopka, sprzegło w nodze i reczna zmiana biegow.

Troche boje sie nastepnego sezonu gdzyż zaczne od nauki jazdy motorem ze sprzegłem w nodze i reczna zmiana biegow :) no zobaczymy jak to wyjdzie !:)

 

Mam jeszcze pytanko do Fisia ?

Bo czytam nie pierwszy twoj post i widze ze bardzo dobrze znasz sie na mechanice HD czy posiadasz moze servis ? Z opisu jestes z Opolskiego a ja na prawde cierpie na brak mechanika z prawdziwego zdarzenia! w moich stronach !

 

:) Pozdrawiam i dzieki jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahahahahahahah NIe no co ty !:) ale jesli masz ochote ! Tu rejony przepiekne !:)i i problem mechanika w tych rejonach pewnie by sie rozwiazał :)

 

A tak serjo, tak jak wyzej pisałem tu naprawde jest problem z osobami ktore znaja sie na HD.

Do serwisu w jeleniej troszke sie zraziłem bo oddałem moto i dostałem go spowrotem z rysami na filtrze powietrza i silniku, wole naprawde i z 200 km przejechać i oddac go w odpowiednie rece niz znowu uzerac sie z kims.

Ale oczywiscie to luzne pytanie nic na siłe Fisiu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem pieknie tam jest... i z mieszkaniem pewnie łatwiej. Szczególnie po post enerdowskiej stronie..

.

.

.

Mozna dlubnąć kiedyś... jak bedzie czas...

Póki co proponuje Ci zalozyc osłony na pas i zmienic pulley na 65T... bedzie lepiej... bo to stare EVO jest, filtr jeszcze mocowany do ramy... jak sie domyslam. :cool:

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...