Skocz do zawartości

Trzecie wcielenie mojego zaprzęgu.


c64club
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

We wrześniu przywaliłem zbokowozem w słupek. Tak to jest, jak się pędzi przez nieużytki na skróty. Cza było sprzęta odbudować. Nowa rama, błotnik, zawieszenie (ekspermentalny układ), łatanie, szpachlowanie, malowanie. Rezultat:
8.jpg
1.jpg

Czeka go jeszcze malowanie wnętrza wozu, poprawka siodła i uchwyt do kul/lasek. Tak ładnie zrobiony wóz to aż szkoda porysować mocując je gdzie bądź.

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne :D zrób napęd koła w wózku to będzie lepsze na skróty :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michoa - z czego? Z tych paru centymetrów sześciennych? Taki napęd zeżre mi te moje kilka koni i będę się końskimi szkieletami napędzać. Zaprzęg waży 200 kilo z hakiem, mniej niż niejedna solówa, to 1x3 starcza.

 

Songo, napisz na PW. W Twoich okolicach jeżdżą dwa zaprzęgi mojej roboty. Z właścicielem jednego mam kontakt.

 

LWfilip. Poczytaj moją stronę (w podpisie). Jak masz zaplecze, intuicję i czas na ileś eksperymentów, to wykasuj "może kiedyś" z ostatniego Twojego zdania. To jest już któryś zaprzęg z kolei w moim wykonaniu, aż powoli tracę rachubę. Pierwsze pod względem mechanicznym były udane, (przedtem były przyczepki i inne konstrukcje), ale dopiero teraz mam jakąś "pewność" w czynieniu wozów i odstosowywaniu motocykli. W Twoim sprzęcie kłopot sprawiają panele i ABS, ale za to Hamerykanie mają doświadczenie w przebudowie tego sprzętu,jest kilku niemal specjalizujących się w tym monterów i sporo się od nich można nauczyć.

 

Fotky:

10.jpg

7.jpg

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać zacięcie w tym co robisz. Taką samą pasję widać w pracach wszystkich tych którzy majstrują przy różnych pojazdach. Co do "mojego" moto to widziałem na żywo pracę konrada1f i w przypadku tego typu motocykla (st1100) to On jest, w pewnym sensie guru tego tematu. Co do moich poczynań to ograniczam się raczej do bieżących napraw mojej maszyny i pomocy kumplom. Chwilowo nie ma możliwości abym rozpoczął jakikolwiek projekt, mam ważniejsze sprawy a to "kiedyś" to naprawdę odległa przyszłość. Jeśli w ogóle.Chętnie jednak oglądam wyczyny takich mechaników jak Ty i podziwiam. Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy. LwG.

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Michoa - z czego? Z tych paru centymetrów sześciennych? Taki napęd zeżre mi te moje kilka koni i będę się końskimi szkieletami napędzać. Zaprzęg waży 200 kilo z hakiem, mniej niż niejedna solówa, to 1x3 starcza.

 

dobre przełożenie i zdziała cuda chyba że chcesz zapie**alać to odpada :D , DZIK ma po 8KM w 2T a potrafi przyczepę drzewa ciągnąć i sam waży chyba 500kg :D

 

W piachu czy śniegu takie coś jak nie ma koła w wózku napędzanego to pewnie to koło go przeraźliwe hamuje i czy chcesz czy nie skręca w stronę wózka nie ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest sprzęt do orania. Czysto drogowa maszyna. "Robi w terenie" na tyle, na ile potrzebuję, czyli wjeżdża po stokówkach, na przykład tak jak na tym filmie. Napęd dokładnie ten sam co obecnie, w wózku kilkadziesiąt kilo gratów:

 

Żeby tam wjechać zimą, wystarcza zmiana "zębatki zdawczej" z 17 na 14 i łańcuchy na tylnym kole. Wincy mi nie cza. Prawa opona robi w śniegu wzorowo. Jako płoza :D

 

 

Filipie - guru zwany konrad1f to inż. Konrad Czwordon?

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...