Skocz do zawartości

STUK! STUK! POMOCY BO QW DOSTANE!


YAGO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej wam! mam problem, mimo rematu caly czas cos stuka w silniku mojej etz 250, :buttrock: dostaje przesto szalu bo moto jest praktyczie cale odnowione a cos paskudnie chalasuje, chalasowalo juz wczesniej-jezdzilem tak 2 lata ale teraz mnie to wq! chalas nie dochodzi z silnika tylko od stroby sprzegla, zdemontowalem naped obrotomierza razem z mechanizmem wlaczania sprzegla i dale cos stuka-furkocze.... CO TO MOZE BYC? jedyna zecz ktora wykrylem to luz miedzy zabierakiem a duzym kolem zembatym dolaczam link do filmiku-czy taki luz jest normalny czy kola sa zuzyte? http://www.yagoallegro.webpark.pl/Mov00373.zip

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Dobra nazwa: furkotanie.

Moim zdaniem jest to naturalne w sprzegle MZtki. Slyszysz to tylko jak masz motor na luzie z puszczona klamka sprzegla?

Jesli tak, to ja to mam i nie znam MZtki, ktora by tego nie miala.

Jest to tym glosniejsze im luz miedzy duzym kolem sprzegla a zabierakiem jest wiekszy. Tak stoi napisane w serwisowce do MZty...

 

Cytujac:

"Przy zbyt wielkim luzie międzyzębnym między kołem napędzającym (28 zębów), przynitowanym do zabieraka sprzęgła i kołem napędzanym (68 zębów) skrzyni biegów powstają hałasy w czasie pracy jałowej silnika i przy zmianie obciążenia. w nowym stanie luz międzyzębny powinien wynosić 0,036 mm do max. 0,131 mm. W przypadku większego luzu międzyzębnego niż 0,25 mm należy założyć nową parę kół zębatych. Podczas pomiaru luzu międzyzębnego należy naturalnie uwzględnić luzy promieniowe łożysk 6306 i 6203."

 

Na filmiku luz wydaje się spory... Może należałoby jednak wymienić te koła zębate?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody: sciagnoles filmik? luz wzdluzny na zabieraku juz sprawdzilem i zlikfidowalem.... co do dzwonienia to wlasnie skojazylem! hehe! jaki ten internet maly... malo prawdopodobne zebym sie u ciebie zjawil chyba ze namowie qmpla ktory ma prawko albo mi cos od******** i przyjade a drugi problem jest taki ze moje kieszenie swiecom pustkami-etka wyciagnela do cna, myslalem ze mi na kask zostanie a tu lipa....

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...