Skocz do zawartości

Honda CX500 - co konkretnie kupic? ogłoszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Planuje w tym roku kupic Honde CX500 i na jej postawie zbudowac replike cafe racera.

 

Zastanawiam sie na dwoma ogloszeniami. Pierwsze dotyczy sprzetu sprowadzonego dopiero do Polski(http://allegro.pl/honda-cx-500-cb-750-k75-k100-super-stan-1981r-i5653276861.html), natomiast drugie czyjegos projektu ( http://otomoto.pl/oferta/honda-cx-cafe-racer-cx-500-ID6y7N8X.html) jednak zrobionego w innym stylu niz moje wyobrazenie cafe racera. Co radzicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić któryś z tych dwóch i przerabiać to trochę szkoda. Do przeróbki raczej bym kupił jakiegoś golasa w oryginalnym stanie.

Właśnie tego oryginalnego stanu się boje, a mianowicie że będę musiał poświęcić dużo uwagi podstawowym kwestiom technicznym, aby taki sprzęt dobrze i bezpiecznie jeździł. Chwilowo w ofercie są dwa przedstawione jako "do odpalenia", ale mam pewne obawy że kryje sie pod tym coś dużo gorszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym porzeźbionego, nie szkoda by mi było go psuć.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cafe racer z cylidrami rozstawionymi jak CX... może to wyglądać dziwnie...

Oczywiście kwestia gustu - ale masz kupę rzędowych japońców (dwu albo czterocylindrowych) które chyba wyglądałyby lepiej jako cafe racer...

Bierz pod uwagę że oryginalne (pierwsze) cafe racery były jedno albo dwucylindrowe (w rzędzie)...

 

Coby nie było - rób i wstawiaj foty :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, trza by się kierować tradycją. Ale ten styl był taki jakie moto w tamtych czasach mieli. :) CX ma swój urok i może powodować szybsze bicie serca. Najważniejsza jest jednak wizja i pomysł.

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, z drugiej strony wystarczy popatrzeć na golasy Moto Guzzi - jakoś to wygląda... ;)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fajnych fotek przerobionego Gutka, ale mam coś takiego:

post-80754-0-88737700-1442765329.jpg

 

dla zainteresowanych mogę przesłać więcej fotek z tej imprezki. Bo na tym forum nie można zamieszczać więcej fotek. Podaję linka do kilku zdjęć, które chciałem tu zamieścić. https://goo.gl/photos/dDJNAyya9GxdwYT1A

Edytowane przez LWfilip

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z rzedowych japończyków możecie polecić? Nie zafiksowałem się na CX500 więc moge rozważyć, i kupic coś innego :)

 

Swoją drogą ten jest dla mnie obłędny: http://www.pipeburn.com/wp-content/uploads/2014/04/20_04_2014_honda_cx_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić to proponuję właśnie coś w stylu CX bo taki motocykl "ma jaja" i wygląda nietuzinkowo. Myślę, że to TA droga. Jeśli ma być efekt. Zresztą sam widzisz co ludzie potrafią z CXa wykonać. Można tak gadać w nieskończoność. Nie wiem jakie masz możliwości warsztatowo finansowe, co lubisz?? Oglądaj fotki i sprzęty na żywo a pomysł przyjdzie sam.

post-80754-0-51804100-1442771241.jpgpost-80754-0-28224400-1442771242.jpgpost-80754-0-97804000-1442771243.jpg

To akurat motocykle z imprezy w Gdańsku. Znalazłem jeszcze takie coś.

post-80754-0-60073000-1442771689.jpgpost-80754-0-31385100-1442771690.jpg

Edytowane przez LWfilip

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z rzedowych japończyków możecie polecić? Nie zafiksowałem się na CX500 więc moge rozważyć, i kupic coś innego :)

 

Swoją drogą ten jest dla mnie obłędny: http://www.pipeburn.com/wp-content/uploads/2014/04/20_04_2014_honda_cx_02.jpg

cała masa.

CB od 450 do 1000 (no to jest drogie, ale jest :) ) Suzuki 750, yamahy XJ, i tak dalej...

 

Oczywiście wszystko zależy, ale do niektorych modeli (XJty, CB750, itd) jest masa części, a do "rzadkich" - gorzej. Z drugiej strony łatwiej zrobić moto "ciekawe" z rzadszej sztuki (CX jako cafe racer) niż zrobić ciekawega racera z czegoś co było zrobione już pińcet razy (CB750).

 

Masz wybór :)

 

taki tip - nie fiksuj się na zbiorniku paliwa od oryginału. widziałem parę zdjęć motorków (cafe, golasy) którym wyszła na dobre podmiana zbiornika.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

uważam że na cafe powinieneś kupić w stanie zgon i zrobic dopiero cafe, a nie dobry motocykl i żyletki... później olx za 10tys czy 15tys i nikt tego nie chce kupić. Podobna historia jak dawniej z junakami... dzisiaj pociąć junaka to obciach, zastanawiam się dlaczego tak samo się nie podchodzi do starej japonii. Jestem za cafe, ale na bazie szrotów. Ostatnio widziałem dwa motocykle cx custom w cenie 2tys złotych, na takie oferty powinieneś patrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...