Skocz do zawartości

Sprzedaż samochodu nie przerejestrowanego


GLIN4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tu się Zigi mylisz. Jeśli sprzedasz pojazd przed upływem 6 miesięcy z zyskiem to musisz zapłacić podatek.

ALe tylko od róźnicy między ceną sprzedaży i zakupu :bigrazz: A jak różnica będzie mała to podatek mały .DO tego "w koszty" wrzucasz wszystkie wydatki poza paliwem jakie przytrafiły ci się w ciagu tych 6 miesięcy . Kupiłeś furę za 15kzł , sprzedajesz za 16kzł .Zarobione 1kzł pomniejszasz o olej z filtrem za 200zł, opony za 800zł (wszystko na fakturę imienną, najlepiej z numerem rejestracyjnym pojazdu) i już nic nie zarobiłeś .

Zacytuję :

 

Do fazera84 - odpowiadam:

 

1. Art. 10 pkt 1 ppkt 8 lit.d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:

Źródłem przychodu jest odpłatne zbycie innych rzeczy, jeżeli odpłatne zbycie nie występuje w ramach działalności gospodarczej i zostało dokonane przed upływem pół roku licząc od końca miesiąca w którym nastąpiło nabycie.

Tłumaczę: Jeśłi samochód kupiłeś 6 kwietnia to sprzedaz go przed 31-10-2013 jest przychodem wymienionym w ustawie.

 

2. Art 19 cytowanej ustawy:

Przychodem z odpłatnego zbycia rzeczy jest ich wartość wyrażona w cenie określonej w umowie, pomniejszona o koszty odpłatnego zbycia. Jeśli cena, bez uzasadnionej przyczyny znacznie odbiega od wartości rynkowej, przychód ten określa organ podatkowy w wysokości wartości rynkowej.

Tłumaczę: Wartość przychodu to cena wskazana w umowie sprzedaży, ale jakbybyła zbyt niska (odbiegająca od ceny rynkowej) to US może w przeciągu 5-ciu lat zweryfikować tą cenę i ustalić przychód w wyższej wysokości.

 

3. Ponieważ podatek płaci się od dochodu, a dochód to Przychód minus Koszty uzyskania więc sięgamy do art 24 pkt 6 cytowanej ustawy i tam mamy:

Dochodem z odpłatnego zbycia rzeczy określonych w art.10 ust.1 pkt 8 litd, jezeli przychód z odpłatnego zbycia nie stanowi przychodu z działalności gospodarczej, jest różnica pomiędzy przychodem uzyskanym z odpłatnego zbycia rzeczy, a kosztem ich nabycia, zmniejszona o wartość nakładów poczynionych w czasie posiadania rzeczy

Tłumaczyć chyba nie muszę.

Pamiętaj jednak aby te wszystkie wydatki mieć odpowiedznio udokumentowane.

 

Do Raikonnen: nie pisz bzdur, przytoczone przez Ciebie interpretacje dotyczą całkiem innych przypadków, czytaj ze zrozumieniem, sięgnij do ustawy i przeczytaj przepisy które przytoczyłam.

 

Koniec, kropka.

 

http://forumprawne.org/prawo-finansowe-podatkowe/450152-sprzedaz-auta-przed-uplywem-6-miesiecy.html

 

PCC to osobna sprawa bez związku z tym podatkim dochodowym.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, sprawa zakończona. Stanęło na tym, że napisaliśmy umowę darowizny, z którą ojciec poszedł do urzędu miasta i samochód jest zarejestrowany na niego, po czym zgłosiliśmy się do urzędu skarbowego, ja zapłaciłem 36 zł podatku od kupna (spóźnione 2 tyg, więc złożyłem zawiadomienie i Pani w urzędzie tylko mnie pouczyła, żeby pilnować następnym razem), a od darowizny powiedziano nam, że nie trzeba zgłaszać. Dzięki wszystkim za zaangażowanie.

Temat do zamknięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie zdążyłem podpowiedzieć że jak nie wpiszesz ile darowujesz, to darowujesz 50%. Czy możesz darować np. 1% ;) albo 99%. Dla ubezpieczyciela nie ma to znaczenia.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...