Skocz do zawartości

Kask do ok. 2000 zł - Shark Race R Pro Carbon?


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Sharka dużo niższy model s900 ale ja już wiecej tej firmy kasku nie kupię w tej samej grupie cenowej są dużo lepsze kaski innych firm. Miasłem porównanie z kaskiem Nolan z tej samej półki cenowej i jest o niebo lepszy. Więc zanim kupisz Sharka radzę dobrze sie zorientować w kaskach innych firm.

Edytowane przez Piotrek_Sanok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bo chodzi o to, ze przymierzałem tego HJC-ka i wersja S jest na mnie dobra, lecz ma wg mnie za blisko szczękę i przeszkadzało mi to. Dopiero potem sprzedawca dał mi do przymierzenia Araia Chasera i spasował od razu. Stąd pytanie czy opłaca się brać tego Araia zamiast HJC RPHA 10 Plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak sobie że "nie polecam", "że nigdy więcej Sharka"...a może tak ktoś podeprze to jakimiś spostrzeżeniami czy faktami?!?

Posiadam SpeedRa i nie mogę nic złego o nim powiedzieć,poza brakiem dodatkowego Pinlocka. Kolega także zakupił za groszę na wyprzedaży VisionR - zrobił już dwa razy Norwegie i złego słowa nie usłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

To ja mogę Ci powiedziec trochę więcej niż złe słowo o Vison-R (ja mam nowszy model niż Twój kolega, to series 2)

- podbródek wypada od nowości

- wentylacja albo nie działa wcale albo działa źle(wieje prosto w oczy)

- rozszczelnianie kasku jest przekombinowane i niewygodne w użytkowaniu

- kask nie ma nic wspólnego a aerodynamiką. Ja jeżdzę tylko na nakedach i tak ok 190 kask wpada w takie wibracje że muszę zeby zaciskać.

 

...a jak ostatnio przywaliłem o asfalt to ledwo co się pozbierałem(często się wywalam). Uderzenie lekkie, a ja gwiazdy zobaczyłem. mechanizm mocowania szybki przekazuje uderzenie prosto na głowe. No badziew.



Wymienie go przy pierwszej lepszej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sharka S700 i jego wady :
-szybka/wizjer przepuszczał powietrze co bardzo wku**iało
-szybka wizjer pękła mi 3 razy sama z siebie po boju z sprzedawcą i poradach u radcy prawnego w końcu odzyskałem pieniądze

-słaba wentylacja, głowa i kominiarka po dłuższej jeździe mokra

-aerodynamika bardzo słaba lub jej brak

Dziewczyna ma s600 i jest podobnie:
-Szybka właśnie pękła sama z siebie juz 2 raz
-Odpadła osłona "wywietrznika"

Kaski jeden tani drugi co najwyżej półka średnia ale jakość wykonania nędzna i na tą chwilę jestem bardzo zrażony do tej Firmy

Edytowane przez Pan Honda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...