Skocz do zawartości

silnik Suzuki gn gz 250 pomocy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Proszę was o pomoc, mam motocykl Suzuki gz 250 marauder. Ten sam silnik jest w Suzuki GN 250.

 

Problem z silnikiem. Pewnego razu zaczeło coś metalicznie stukać w silniku ( wraz z obrotami silnika częstotliwość stukań rośnie ) - poza stukami nie było innych objawów. Podjechałem do mechanika i powiedział, że ciało obce w cylindrze. Rozebrałem i nic nie znalazłem więc skręciłe i jeździłem dalej. Po ok. 1,5 tys kilometrów podczas jazdy nagle zgasł, wynikiem tego było: zawory wraz ze świecę uderzyły w tłok, świecę urwało i pogieło zawory, uszkodziło gniazda zaworowe w głowicy, przytarło wałek rozrządu i krzywkę.

 

Dałem silnik do remontu. Głowica zrobiona, zawory wymienione całość poskładana odpalam i ten sam stukot, od razu zgasiłem i już nie mam pomysłu co mu jest.

 

Napinacz łańcuszka rozrządu ma jeszcze regulacje, jak dokręcał napinacz to silnik gaśnie - czyli napinacz i łańcuszek można wykluczyć.

 

Ustawienie rozrządu jest zgodne ze znakami więc to też wykluczam.

 

Wał jest na łożysku, a nie na panewkach więc też wykluczam.

 

Tłok wraz z mocowanie do korbowodu jest nowe, nie ma luzu.

 

WIĘC CO MU JEST ?? POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy ustawione, kosz cały. Odgłos dochodzi jakby z głowicy, tak się zastanawiam czy nie dźwigienki zaworowe.



O kolega z Wołomina, jestem z Kobyłki jak się znasz to może podjedziesz zobaczyć - może coś wykminisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli silnik pracował z małą ilością oleju (trochę pijus więc trzeba pilnować) to najpierw lecą koniki i łożyskowanie kosza sprzęgła

o ile kosz cichnie po wysprzęgleniu to w czasie jazdy jest właśnie wrażenie jakby coś się tłukło w głowicy,

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont robił mechanik.

Silnikowi nigdy nie brakowało oleju.

Dolnych łożysk nie sprawdzałem, ale łożyska to szumią jak już klepią to po łożyskach.

W głowicy klepie nie zależnie czy jest sprzegło czy nie.

 

Obstawiam w dalszym ciągu dźwigienki zaworowe, tylko nigdzie nie mogę takich dostać, szukałem w necie i nie znalazłem. Może znacie jakieś do część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...