Skocz do zawartości

BMW K1200R 2007 problem z ABS


mrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

może ktoś będzie w stanie szybko zdiagnozować i pomóc (jutro niedziela, serwisy nieczynne):

 

BMW K1200R, rocznik 2007

 

Pojawiła się najpierw kilkukrotnie kontrolka hamulców, która normalnie po ruszeniu z miejsca gaśnie a nie zgasła. Żadnych innych objawów nie było. ABS działał, sprawdziłem blokując tylne koło.

 

Po kilku dniach niebezpieczna sytuacja - na dojeździe do zakrętu chciałem przyhamować i zabrakło hamulca przedniego, musiałem dwa - trzy razy "dopompować" klamką żeby hamulec zadziałał, ale był strasznie gumowaty, klamka zapadała się do końca. Jakoś dojechałem z duszą na ramieniu.

 

Następnego dnia, czyli dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz hamulce i ABS nie działa (przynajmniej tylne koło się blokuje przy mocnym hamowaniu), ale ogólnie oba hamulce działają. Może nie są tak "ostre" jak przedtem ale relatywnie pewnie hamują.

 

Sprawdziłem płyn w obu zbiorniczkach - nic nie ubyło. Nie zaobserwowałem również żadnego wycieku w całym układzie. Rozebrałem moto z owiewek aby dojść do modułu ABS i jedyną rzecz jaką zaobserwowałem to "syk" powietrza u dołu modułu ABS po wciśnięciu hamulca przedniego - tak jakby sprężone powietrze gdzieś uchodziło za każdym naciśnięciem klamki. Przy operowaniu tyłem nic się nie dzieje. Uciekające powietrze słychać tylko przy zgaszonym silniku, niestety akcesoryjny (czytaj głośny) wydech uniemożliwia stwierdzenia czy dzieję sie to samo przy włączonym silniku.

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

 

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

pewnie kupił nową pompę, emulator. Te problemy to zaniedbania serwisowe związane z niewymienianiem płynu hamulcowego, z reguły naprawa b. kosztowna wynikająca z zatarcia silniczka a co za tym idzie uszkodzenia elektroniki, której BMW nie zabezpieczyło na taką okoliczność...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...