Skocz do zawartości

Uwaga na Złodzieja


volumax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego napisałem - z punktu widzena kupującego :D

 

Jest jescze śledzenie przesyłki które pozwala udokumentowac że ... jakaś przesyłka dotarła :bigrazz:

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem z tego powodu dużo osób rezygnuje ze sprzedaży na ebay bo paypal raczej się nie szczypie i od razu kradnie pieniądze nie dochodząc nawet czy przesyłka doszła czy nie. Tracking mało daje bo przecież mogła przyjść cegła:)

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kradnie tylko płaci,

Kupiłes towar to płac a ewentualnie pozniej dochodz swojego ..

Paypal sciaga zazwyczaj kase 3-4 dni po transakcji, wiec zawsze jest mozliwosc zwrotu ...

Poza tym juz pozniej jak piszesz z ebayem i wyjasniasz sprawe, np. wadliwego towaru to zwracaja kase.;

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem z tego powodu dużo osób rezygnuje ze sprzedaży na ebay bo paypal raczej się nie szczypie i od razu kradnie pieniądze nie dochodząc nawet czy przesyłka doszła czy nie. Tracking mało daje bo przecież mogła przyjść cegła:)

No pare lat temu nie szczypali się z gostkiem z Jersey jak wysyłka się przedłuzała . Aparat złapał UC (nie mogłem odrazu odebrać informacji bo mnie pod adresem nie było) a idiota z Jersey nie potrafił podać jakiegokolwiek trackingu choć wysłał przesyłką rejestrowaną. No to ja do Paypala a ten kasę oddał . Tydzień później w skrzynce we Wro znalazłem list z UC :laugh: że cło vaty itp . Ciąg dalszy kaszany zapewniła poczta polska - UC dorzucił VAT a listonosz go nie pobrał :D . No i ja se myslę - chyba nic nie było więc wysyłam info do Paypala że mogą mietkowi kasę oddać. Po 2 miechach przychodzi listonosz no i nawija o tym VAT . A ja już nie mogłem przyczepić się do sprzedawcy (miał być z UK a nie Jersey - czyli bez clenia) bo sprawa dawno zamknięta. :banghead:

 

Swoją droga to przeważnie kupujący ma znacznie więcej czasu i mozliwości na "obronę" niż sprzedawca na udowadnianie że kogoś nie wyjebał .

Jaki problem strzelić fotkę zapakowanej paczki z listem przewozowym i numerem przesyłki , przepisać markerem numer tak żeby go później na filmiku było widac i zrobić nagranie z rozpakowywania .

Ja tak robię z reklamacjami bo niektórym w główce się pierdoli i myslą że u mnie moga sobie wymienić na gwarancji buble kupione prosto w chinach bez gwarancji . Całe szczeście że diabeł zawsze tkwi w szczegółach .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...