Skocz do zawartości

Nieidealnie kolista panewka kobrowodowa


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam golfa V z silnikiem 1.9TDI BXE. Jak wiadomo w tych silnikach profilaktycznie trzeba wymieniać panewki korbowodowe gdyż są z nieodpowiedniego materiału, co powoduje ich zatarcie, urwanie korbowodu itd.

Zakupiłem więc przez internet wzmocnione panewki korbowodów. Po odebraniu przesyłk okazało się, że panewki razem były w niej niestarannie zapakowane. Po wyjęciu z pudełek okazało się, że panewki uderzały o siebie podczas transportu. Są niewielkie zarysowania na powierzchniach roboczych. Jako, że ta warstwa co styka, się z wałem jest z miękiego materiału, to nie powinno to doprowadzić do niczego złego. Martwi mnie inna rzecz. Przyłożyłem do siebie te panewki i okazało się, że jedna nie ma tak regularnego kształtu jak inne. Była lekko rozgięta. Dogiąłem ją, ale mimo to wprawne oko wyłapało, że nie jest ona idealnym półkolem tylko takim jakby "jajkiem" z tym, że odstępstwo od regularnego kształtu jest prawie niewidocze - może z 0,2 mm.

Czy można taką panewkę montować i spokojnie spać? Może śruby korbowodowe dociągną tą panewkę i uzyska ona idealny kształt? Mechanik montując te panewki pewnie nic by nie zauważył, ja jednak mam obawy czy w tym miejscu gdzie panewka jest jakby "wgnieciona w stronę wału" to nie nastąpi zatarcie na skutek złej współpracy. Co o tym myślicie?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuj,nie będzie problemu.Panewki zawsze są jakby rozgięte.Dopiero w korbie przyjmują odpowiedni kształt .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...