Skocz do zawartości

Yamaha wr 125 x - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie jestem posiadaczem owego sprzętu ale jakieś zdanie na temat tego modelu mam.

Jeżeli chodzi o właściwości jezdne motocykla to myślę, że nie ma na co narzekać. Pozycja za kierownicą jak to w większości moto tej klasy jest wygodna dzięki czemu nie czuje się zmęczenia nawet po dłuższym przebywaniu w siodle. Ułożenie podnóżków wstosunku do siodła sprawia że nawet osoby o wzroście 180 spokojnie mogę zmieścić się na nim nie narzekając na zbyt mocno zgięte kolana. Motorek prowadzi się łatwo w końcu jego waga jest niwielka, bez większych problemów można nim zdobywać ciasne ulice miejskie czy jakieś ostre winkle. Co prawda o agresywnym śmiganiu po łukach można zapomnieć z dwóch powodów- słabego silnika ( normalne osiągi jak na 125) oraz braku regulacji przedniego zawieszenia. Ani przód ani tył nie mają możliwości regulacji odbicia ani dobicia, jedynie co to możemy pobawić się z napięciem wstępnym tylnej sprężyny. Ale nie można za wiele wymagać od moto o pojemności 125. Moim zdaniem jest to moto przystosowane do przemieszczania się po mieście gdzie napradę daje sobie świetnie radę. Zawieszenie zestrojone optymalnie pod polskie drogi dobrze wybiera nierówności. Gdybym szukał moto na A1 lub na B to pewnie na jednym z głównych planów lądowałby ten sprzęcik właśnie przez wzgląd na komfort jazdy tym moto po polskich miejskich drogach. Nie wyobrażam sobie podróżowania nim w dalszą trasę (siedzenie jest twarde) jak i żadnym sprzętem o tej pojemności, jedna wielka nuda. Hamulce w zupełności wystarczają żeby łatwo zatrzymać 15 konną bestie w szybkim czasie. Na temat silnika mogę powiedzieć tylko tyle, że ma dość częste czasy serwisowe co przyczynia się na koszty jego utrzymania (luzy zaworowe co 6 tyś km olej co 3 tyś.). Samo wykonanie motocykla oraz użyte materiały uważam że są dobrej jakości i nie pozostawiają zbyt wiele do życzenia. Podsumowując fajne moto ale jak masz mnie niż 150 cm wzrostu możesz mieć problemy z dostaniem do ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...