Skocz do zawartości

Aprilia RS 50 - problem z odpaleniem


Staly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mój znajomy kupił 2 lata temu Aprilię RS 50 z bodajże 2001 roku. W te wakacje chcemy doprowadzić do jej działania, oto problem.

Po roku stania motocykla w garażu stwierdziliśmy, że chcemy w tym roku spróbować naprawić te cacko. Motor był kupiony od gościa, który przy moim znajomym odpalał go z pychu. Po kupieniu akumulatora 4A próbowaliśmy odpalić na starter - bezskutecznie - ani razu przez rok nie odpalił z kluczyka. Po słuchu starter kręcił dobrze, ale najwidoczniej za słabo. Wczoraj wyjęliśmy go z garażu i po naładowaniu akumulatora - to samo. Starałem się więc odpalić go na pych i po półgodzinnej męczarni w końcu odpalił. Udało mi się pojeździć jakieś 2 minuty kiedy to ostatecznie zgasł na górce. Później na pych już nie chciał odpalić (wkręcił się na obroty i po 2 sek zgasł). Jak próbowałem po tej jeździe jeszcze raz odpalić ze startera to praktycznie w ogóle nie kręcił. Tak jakby wydoiło akumulator podczas tej jazdy. Jutro będę robić ponowne testy z miernikiem, sprawdzę jakie napięcie jest przed i po jeździe na pychu.

Jeśli chodzi o elektrykę to w zeszłym roku był wymieniony przerywacz na nowy, dzięki czemu teraz oświetlenie motocykla w pełni działa (kierunkowskazy, krótkie, długie, klakson również). Niepokoi mnie tylko to, że obrotomierz nie działa.

Ciężko mi pomóc znajomemu bo nie wiemy co jest nie tak. Skoro na pych odpala (raz po raz) to to musi oznaczać, że silnik jest sprawny.

Jeśli padnie pytanie o kompresję od razu odpowiem - jeszcze tego nie sprawdzaliśmy.

Mam podejrzenie, że może instalacja elektryczna w którymś miejscu jest źle wykonana i może gubi gdzieś prąd.

P.S. Rozrusznik został wymieniony rok temu - rezultat taki sam jak i przed wymianą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ac Cdi

 

na 95% jest AC cdi z dynama , chodzi bez aku........

 

dla mnie problem z paliwem , filtr powietrza ma to w ogole czysty ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...