Skocz do zawartości

Zakres regulacji wyprzedzenia zapłonu w shl m11w


fuss383
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie' date=' skończyła mi się regulacja na podstawie iskrownika. Mam takie pytanie dlaczego się skończyła i jak z tym można sobie poradzić?

 

Pozdrawiam[/quote']

 

Pytanie pomocnicze, jaką masz wartość szczeliny na przerywaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak.

Szczerze mówiąc myślałem że problem jest prosty i szczelina na przerywaczu jest za mała. Ale jest ok.

Tak więc wchodzi w rachubę kilka rzeczy:

-Może byś zużyta krzywka na kole magnesowym,

-możesz mieć częściowo ścięty klin ustalający koło magnesowe względem wału

-może także być jakiś błąd fabryczny ( np. przestawienie krzywki względem rowka pod klin )

- jest jeszcze jedna możliwość: koło magnesowe w SHL jest dosyć ciężkie, i ma dużą bezwładność, wał jak wiadomo jest składany i dodatkowo średnice czopów nie mają zbyt wielkich średnic. Zażyło się że po prostu w skutek drgań skrętnych czop wału uległ poluzowaniu i przestawił się. ( tyle że jest to niezmiernie rzadki przypadek, ja się z tym raz spotkałem ) niemniej jednak zdarzyło się to.

 

Teraz jako ciekawostka, pierwsze silniki 4 biegowe 175 nie miały takiej prądnicy prądu przemiennego jaka wszyscy znają czyli mały wirnik i na około cewki, tylko właśnie duże koło magnesowe takie jak w SHL.

Silniki te miały o wiele większy stopień sprężania a także były krótko skokowe związku z tym ich praca była bardziej twarda. Wada tych silników było to że po prostu ukręcały się czopy wałów łączące je z kołem magnesowym.

Związku z tymi problemami zmieniono źródło prądu na obecnie spotykane w WSK 175 i problemy znikły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstsza przyczyna to luz na stożku. Jak nie chcesz z braku kasy dać do napawania i spasowania magneta z wałem to podłóż żyletkę. W AWO S spisywała się znakomicie. Ale to półśrodek a nie porządna naprawa.

Pozdro all

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...