Skocz do zawartości

Honda XL 600R '85 PD03 - zblokowana, czy nie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam Hondę XL 600R z roku 1985, model PD03. Fabrycznie posiada ona nieco ponad 40 KM. Wiem, że były wersje blokowane, które jechały max 130. Testowałem v-max u siebie no i przy tych 130 czuć, że moto nie ma już siły więcej polecieć. Nie zależy mi na większych prędkościach, bo na takim sprzęcie można co najwyżej kilka sekund tyle przejechać i wygodniej zwolnić do 100-120 chwilowo. Bardziej zastanawia mnie, czy przez taką blokadę spada moc ogólna motocykla? Czy w tym przypadku mam mniej koni? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę (jako laik motocyklowy) samodzielnie zdemontować tą blokadę? Czytałem gdzieś, że są jakieś plastikowe ograniczenia na króćcach gaźnika, które wystarczy wyjąć.
Nie jestem pewien co do jej mocy, chcę na niej trenować wheelie ale obecnie co najwyżej na 1-2 biegu mogę wyrwać koło. Z jedynki bez problemu unosi, ale już problem na dwójkę wskoczyć. Z dwójki jako tako można poderwać ale o trójce mogę zapomnieć. Przyspieszenia nie mam jak porównać, bo wątpię, że na wyczucie nie ocenię, czy jest to 6, czy 8 sekund do setki.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam xl 500S i wątpię żeby była blokada w gaźniku bo był muł cały czas ,jak coś to jest ograniczona na module zapłonowym .(moja hania z 1 to od razu pion i po stawianiu na 2 bez problemu a na 3 trzeba zesunąć się na tył siedzenia ) więc 600 powinno spokojnie sobie radzić (tylko wlej oleju po górny stan ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij gaźniki i zajżyj w króćcę czy nie ma wkładki , poszukaj na necie gdzieś jest opis blokad na przykładzie 650ki.

Pamiętam że były trzy rzeczy , wkładka w gaźnikach , wkładka w wydechu i coś jeszcze.

Edytowane przez KML
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...