Skocz do zawartości

honda cb250n aparat zmiany biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam bieg 1,luz,2 wchodza na zapalonym silniku a reszta wchodzi przypadkowo,tak ,że jazda odbywa sie tylko na 1 i 2 :banghead: załączam film z próby zmiany biegu. Proszę o pomoc :) https://www.youtube.com/watch?v=5WB7goEyCm4

[/vid]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę dokładniej opisać,co mam zrobić,czy jest jakiś zakres regulacji aparatu zmiany biegów



zrobiłem tak jak mówiłęś biegi wchodzą dobrze przy pomocy startera, a bez pomocy startera zawieszają sie na górze garbików poszczególnych biegów załączam film jak to wygląda,ale przeciez nie moge zmieniać biegów z kick starterem,jak to naprawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od Hondy, ale proponuje zaczac od serwisowki i sprawdzic czy czasem elementy aparatu nie sa zle zlozone lub nadmiernie zuzyte.

Moze ktoras z nich trzeba wymienic ?

Przy krecacych sie walkach skrzyni ( gdy silnik paracuje ) nie powinno byc zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak powinno

 

I tak jest.

Na filmie widać,że nie kręcisz wałkiem sprzęgłowym,tylko ciśniesz kopniakiem. Widać też ,że w momencie ruchu wałka sprzęgłowego poprzez starter następuje zmiana na aparacie,więc wydaje mi się,że problemu niema i wszystko jest ok

Spróbuj samym wałkiem od kosza pokręcić (stale, na prawo i lewo) i wtedy próbować zmieniać bieg

 

 

Edit: silnik jest w ramie ?

Edytowane przez DZIKOWSKI

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano jeszcze nim jezdziłem i wchodziły tylko 2 biegi 1 i 2 reszty biegów tak jakby nie było, tak silnik w ramie. Moze kosz sprzęgłowy ociera o aparat,bo wcześniej wajcha zmiany biegów nie odskakiwała a teraz odskakuje normalnie jak zdjąlem kosz sprzęgłowy



ok spróbuje pokręcić tym wałkiem sprzęgłowym zobaczę co stanie,jak będzie działać to składam. Dziękuje wszystkim za pomoc,byliście bardzo pomocni :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem calosc,dzwignia zmiany biegow nie odskakuje tak jak odskakiwala bez kosza sprzeglowego i pokrywki,ale wchodza wszystkie biegi tylko musze cofac dzwignie do poprzedniego polozenia,kupilem ten motor i nie wiem co jest nagrzebane.Wie ktos moze ile jest podkladek dystansowych pomiedzy lozyskiem a koszem sprzeglowym na walku glownym,moze kosz sprzeglowy wadzi o aparat zmiany biegow?bo wszystkie sprezynki sa w dobrym stanie i sa na swoim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

łożysko zakrywa podkładka, tuleja ślizgowa z koszem, podkładka z napisem outside i nakrętka

szkoda że nie zauważyłem tematu trochę szybciej, miałem cały silnik na stole w drobnicy

wałek zmiany biegów jest bez podkładek, wchodzi do oporu aż się oprze o karter

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...