Skocz do zawartości

2004 CBR 125 Wysokie obroty (ssanie?)


Wiesuaf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem niedawno dla mojej kobiety CBR 125 z 2004 roku. Wszystko generalnie było ok gdyby nie dosyć częste marchewy z akcesoryjnego wydechu (wydech VENOM, większy od motocykla). Na wczorajszym przeglądzie mechanik zauważył kopcenie na czarno (na dworzu nie widać bo wiatr zdmuchuje a w pomieszczeniu widać czarny dymek unoszący się z wydechu). Popatrzył i stwierdził że prawdopodobnie nie domyka się ssanie.

Motocykl zabrałem do domu i rozłożyłem mechanizm ssania - przeczyściłem wszystko z towotu (poprzedni właściciel był jego wielkim fanem, towotował nawet rollgaz) i posmarowałem olejem. Linka ssania w sumie do wymiany bo jest za luźna, ale ssanie zamyka się DO KOŃCA.

Po ponownym złożeniu mechanizmu odpaliłem motocykl i zauważyłem niepokojące oznaki, mianowicie: Motocykl utrzymuje cały czas ok. 4000 obrotów na biegu jałowym. Kręcenie śrubką obrotów nic nie daje, a pociągnięcie linki ssania zmniejszy obroty do 2000 (co prawdopodobnie jest spowodowane zalewaniem go).

Jak wcześniej napisałem, przed ruszeniem ssania motocykl działał koncertowo, miał pełną moc na całym zakresie, jedynym niepokojącym objawem było (jak mi się wydaje) nieprzepalone paliwo dostające się do wydechu.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł co począć w tej sytuacji? Nie potrafię znaleźć racjonalnego wytłumaczenia dla tego co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuje wszystkim za odpowiedź :)

 

Okazało się wtedy że podwinęła się uszczelka ssania i brało powietrze. Niestety objawy dotyczące lania paliwa jak wściekłe nie zostały jeszcze odnalezione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...