Skocz do zawartości

cieknąca laga cbr f2


kickof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Lagi mam obecnie rozebrane obie. Wyciek był z jednej, gdzie simering był dość zniszczony (jakby ktoś go płaskim wkrętakiem wbijał)

Pytanie mam odnośnie oleju (ile, gdzie lać i jaki)

Robię to pierwszy raz i nie mam pojęcia co i jak. Dodam że rur nie rozkręcałem tylko wyjąłem je z goleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limo, ale co trzeba robić, żeby porysować lagi? Nawet jak je porysuje, to przecież ciągle można założyć normalnie uszczelniacze tak, żeby wszystko działało jak należy.

Choć fakt faktem, powinien najpierw poczytać co i jak...



A wracając do tematu - olej 10W

1991 - 1992 508cc, 118mm air gap with springs removed
1993 - 1994 460cc, 135mm air gap with springs removed
1995 - 1996 463cc, 117mm air gap with springs removed
1997 - 1998 460cc, 120mm air gap with springs removed

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tutaj masz rację, przeoczyłem :notworthy: :flesje:

Kickof, na drugi raz weź najpierw poczytaj, bo za chwile okaże się, że szukasz lag do F2 :). Google i YT Twoimi przyjaciółmi.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że nie rozkręciłem rur, czyli elementów w których znajdują się sprężyny. Rozkręcenie ich przecież na nic nie wpływa tj. przy wyciąganiu uszczelniaczy. Tak czy owak są rozebrane i uszczelniacze wyciągnięte

Pytanie brzmiało jaki, ile i którędy wlewać olej (to ostatnie to domniemam że od góry)

 

Major87 napisał że olej 10w - Czyli zwykły hydrauliczny

Edytowane przez kickof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to możesz spróbować go wlać od spodu, tylko najpierw musisz odkręcić korki na górze, no i wtedy jeszcze by się przydało wyjąć sprężyny, bo będą przeszkadzać, potem dopiero rozbierasz lagę i wtedy wlewasz od spodu nad jakąś miską, bo wszystko się górą wyleje..

Ja nie rozumiem, nie rozkręciłeś, ale są rozebrane? Jak zdjąłeś stare uszczelniacze?

Wiesz co, jak widzę taki ton wypowiedzi, to odechciewa mi się wszystkiego. Dostałeś link do manuala - jeżeli tam nie potrafisz znaleźć, to szukaj innego manuala w j.polskim. Major napisał, ale nie z głowy, tylko zerknął do manuala, czyli zrobił to, co ty powinieneś zanim zabrałeś się za robotę.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Major jeśli czymś cię uraziłem to sorry. Nie mam złych intencji. Za serwisówkę dzięki. Kiedyś gdzieś widziałem jak ktoś wyciągał rury z goleni ale sam nigdy ich nie rozbierałem. Chyba był to jakiś filmik na YT.

Ja wykręciłem dolną śrubkę ( tą nad ośką) wyciągnąłem przeciwpyłkowy uszczelniacz, zdjąłem zabezpieczenie i wyciągnąłem rurę z golenia razem z uszczelniaczem. Tak wyglądało to w moim przypadku.

Poszukałem i wiem że do środka trzeba lać olej na miarkę a nie ml. tak jest w serwisówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, że uraziłeś, ale wyglądało to dość pretensjonalnie. Wygląda, że po angielskiemu rozumiesz, więc łap kolejnego linka



Dobry punkt wyjściowy do nauki, jak czegoś nie rozumiesz, wal tutaj albo na PW.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...