Skocz do zawartości

Cruiser do turystyki (?)


ArturEm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prawdopodobnie nie będę oryginalny zadając pytanie: "jaki motocykl". Panowie (i być może Panie), stoję przed problemem zakupu motocykla. Ma to być motocykl do turystyki ( drogi asfaltowe). Obecnie sprzedaję moją "devilkę". Fajny motorek, ale po prostu mi się znudził. Chcę się przesiąść na coś większego. Początkowo myślałem o Hondzie Pan European 1300, ale to jeszcze dla mnie nie to Ciągnie mnie bardzo w kierunku cruisera i dlatego później był Triumph Speedmaster:

http://otomoto.pl/triumph-speedmaster-salon-polska-M4272970.html

 

ale i ta idea padła, gdyż był mi odradzany ze względu na siedzenie pasażera i trudości z jego zakupieniem Będę podróżował po Europie z moją Panią. W te wakacje planuję trasę ok. 5000 km.

 

Teraz na celowniku mam Intrudera. Tylko czy 800, czy 1500? No i motocykliści z którymi rozmawiałem odradzają jakiegokolwiek cruisera do turystyki. Co Wy na to?

Poradźcie proszę co wybrać. Jeżeli chodzi o cenę to jak widzicie w przypadku Triumpa było to 18500 zł. Ale jeżeli mi poradzicie to dołożę nawet do 30.000 zł

Edytowane przez ArturEm

Początkujący podróżnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hondy deauville 650 przesiadłem sie na Suzuki vl 800.(devilka byla za wysoka i za plastikowa , każda parkingówka to były połamane plastiki:)

 

Na suce jeździłem 5 sezonów.

Choper/cruiser na dalsze trasy średnio się nadaje, boli kręgosłup a poczucie wygody jest złudne.

 

Zależy jaki styl jazdy preferujesz i czego brakowało Ci tego w devilce, jeśli mocy Ci nie brakowało, to z czystym sumieniem polecę vl 800 po roku 2005 a jeśli tak to vl 1500 ale to juz konkretny kloc.Piszesz ,że będziesz jeździł, tylko po dobrych jakościowo drogach asfaltowych, wiec tutaj masa nie będzie tak istotna.

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hondy deauville 650 przesiadłem sie na Suzuki vl 800.(devilka byla za wysoka i za plastikowa , każda parkingówka to były połamane plastiki:)

 

Na suce jeździłem 5 sezonów.

Choper/cruiser na dalsze trasy średnio się nadaje, boli kręgosłup a poczucie wygody jest złudne.

 

Zależy jaki styl jazdy preferujesz i czego brakowało Ci tego w devilce, jeśli mocy Ci nie brakowało, to z czystym sumieniem polecę vl 800 po roku 2005 a jeśli tak to vl 1500 ale to juz konkretny kloc.Piszesz ,że będziesz jeździł, tylko po dobrych jakościowo drogach asfaltowych, wiec tutaj masa nie będzie tak istotna.

O którym wydaniu VL 800 (1500) piszesz, np. intruder VL 800 ?

Początkujący podróżnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Volusia 800(wersja amerykańska C-50 boulevard):)Wersje amerykańskie maja fajne podesty dla kierowcy i kołyskę do biegów.

 

Suzuki VL 1500 to odpowiednik USA C-90.

 

VL 800 ma podobne parametry do Devilki (54KM, moment wyższy, bo 69Nm) masa tez podobna(260 kg), devilka do lekkich nie należała:)

 

Jeśli juz koniecznie cruiser i tym bardziej z bagażami i żoną to coś większej pojemności 1300-1500 . Zależy jakie prędkości preferujesz i czy masa motocykla w manewrowaniu na parkingu, żwirze Cie nie przeraza. Może honda vtx 1300,jeśli chcesz zostać przy solidnej marce:)

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kiedy widzę pytania typu "jaki motocykl" to zastanawiam się co miał na myśli pytający. Zrozumiem jeśli pytanie dotyczy kwestii technicznych, awaryjności. W końcu na forum jest wielu forumowiczów, którzy znają się na rzeczy i będą chcieli doradzić. Jednak nigdy nie ogarnę pytania jeśli chodzi o styl, rodzaj motocykla. Każdy z nas jest inny. I każdy z nas ma inne oczekiwania z jazdy. Przecież wielu jest takich którzy szukają jakiegoś upustu nagromadzonych emocji i potrzebują moto wyłącznie dla relaksu i na pewno nie będzie potrzebował hoss bosa. Ktoś inny szuka adrenaliny i ścigaczem będzie szorować kolanami na winklach. Jak polecić komuś EN 500 lub Maraudera 800 skoro koleś ma 193cm wzrostu i na dodatek lubi mocno manetką odkręcić. Vulcana 900 nie polecę też komuś o wątpliwych rozmiarach przyrodzeniu, ponieważ dla takich i dwulitrówka szybko okaże się niewystarczającym moto i będzie szukać innego, chociaż o jednego kuca więcej niż jego najbliżsi koledzy. "Problem" tkwi w nas samych. Dlatego zanim nabędziemy moto które będzie nam służyć, szukajmy poprzez testowanie (na ile jest to możliwe) choćby w krótkich przejażdżkach u kolegów, przymiarkach czy rozstaw naszych rąk i nóg nam odpowiada itp.

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byłem Yamahą MS 1300 w Rumunii w tym Transfogarska ca 3800km. Razem ze mną 2 Drag Stary 1100, Turystykę na cruiserach trzeba lubić , w tym przyzwyczaić się do pewnych niedomagań tej klasy. Na 2 osoby radzę motocykl min 70KM marka obojętna, kanapę plecaczka też można poprawić lub wymienić.

PS na Transfogarskiej w tym czasie były tylko cruisery z Polski, razem może 6 szt :laugh: . Reszta to turystyki i z czego większość to BMW szczegónie GSy- jakoś nikt nas nie wyprzedził :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o małą pomoc, mam zamiar kupić Suzuki Boulevard 800 rocznik 2008, ale wszędzie są informacje że te motory są na wtrysku, natomiast ten który chcę kupić ma gażnik, czy sprzedający coś kręci????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...