Skocz do zawartości

Grossglockner 2015 czerwiec


mareks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... organizuje wyjazd na Grossglockner w czerwcu . Może byłby ktoś chetny by się dołączyć? Piszę tego posta orientacyjnie czy byliby jacyś chętni. Kilka osób już jest zgłoszonych do wyjazdu z mojego timu motocyklowego...ale moze ktoś z Polski chciałby dołączyć... rok temu zorganizowałem wyjazd na Transfogarasan i Transalpinę ..4 dni ..i choć kilka osób uważało ,że wyjazd nie wypali było super...i tanio. Kilka fotek z wyjazdu w zakładce -ZDJĘCIA ,FILMIKI. .

 

Ten wyjazd o którym w temacie postu przewidziałem na 5 dni... noclegi w Polsce 2, w Austrii 2 i w Pradze 1. Oczywiscie trasa jest przygotowana wg mnie bardzo rzetelnie ,racjonalnie i oczywiscie tanio..bo koszty tych noclegów to ok 400 zł ( +- 30 ). Paliwo i jedzonko we własnym zakresie... choć kilka noclegów obejmuje śniadania w podanej cenie. Łącznie trasa ma 2440 km -5 dni ...

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też jakieś tam zloty olał, ale każdy lubi co innego. Gross jest dość fajny, tyle że trzeba celować tak żeby nie było tam tłumu wjeżdżających ( zwłaszcza kamperów:) ). Najlepiej więc wjeżdżać rano w dzień roboczy. Tyle, że jak wjazd rano to chyba lepiej jak już cieplej będzie - nie wiem czy na początku czerwca są odpowiednie temperatury do porannego zapierdzielania po winklach.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wyjeżdzamy 24 czerwic więc koniec czerwca... pierwszy nocleg i zbiórka nie daleko Cieszyna... i nastepnego dnia rano start (740 km ) autostradami do Austrii pod Kaprun.. -autostradami wiec damy radę. Rok temu lecieliśmy do Rumunii i z Iwonicza zdroju do Sibiu mieliśmy 720 po Rumuńskich drogach 13 godzin i się lightowo dojechało...a tu autostrady. Nastepnego dnia rano oblatujemy Grossglockner 250 km na cały dzień i nocleg... nastepnego dnia wyjazd do Pragi 450 km (też autostrady ) i tu zwiedzanie i nocleg.... nastepnego dnia startujemy z Pragi do Karpcza 180 km i tu nocleg...zwiedzanie ,wieczorem SPA w Gołebiewskim... i następnego dnia rano dzida do domów.... ja bede miał 520 km.

Trasa przemyślana tak by jednego dnia przelecic wiecej a drugiego delektować się jazdą i widokami z małym przebiegiem. Najdłuższa traska ta dojazdowa pod Kaprun bo 740 km ale autostrady i na cały dzień spokojnie się przeleci... Koszty noclegów ( 5 noclegów ) około 400 zł. więc koszty małe. Hotele już porezerwowane. Myślę ,że koniec czerwca ...to termin dobry ...

 

Tu link do naszych fotek z ubiegłorocznego wyjazdu do Rumunii...wypad był super 14 motocykli , 2400 km przejechane w 4 dni koszt noclegów 270 zł.

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/169453-fotki-filmiki/

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym terminie to róbcie tak, aby się nie wpasować w weekend na Grossglockner, podobno duży ruch samochodowy, motocyklowy i co najgorsze- camperowy :) Z tego co czytam właśnie najlepiej albo przed wakacjami albo początkiem września. Ja się wybieram w te okolice ale w pierwszej połowie czerwca, dodatkowo Stelvio, Cortina, Sellaronda i inne na trasie.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grossglockner będziemy robić w piątek więc może się uda z mniejszym ruchem na drodze... ale będzie co będzie... na ten dzieńmamy do przejechania tylko 230 km na cały dzień więc w tempie spacerowym mozna objechać tę trasę nawet z dużym ruchem. mam nadzieje ,że będzie ok... co do Stelvio też chętnie bym pojechał ale pewnie w przyszłym roku... teraz mamy 5 dni więc sensownie wystarczy czasu myślę na Grossa..... w sierpniu chcę polecieć jeszcze raz na Transalpine .... bo było cudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareks wszystko fajnie, ale jazda w korku na Grossa to trochę jak lizanie cukierka przez szybę :) Postarajcie się chociaż od rana, bo są tam fajne winkle. Zresztą w piątek pewnie nie będzie aż takiego ruchu.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Jak dla mnie wypad super 5 dni to to co szukałem nie wiem tylko jak z urlopem bo planowałem początek lipca, ale może sobie przestawie , no i musze jeszcze kupić moto bo dopiero co z sprzedałem szukam Hondy CB1000r na taki wypad chyba wystraczy . Będe śledził temat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... Termin 24 czerwiec jest już pewny ponieważ dla osób które juz sie zgłosiły... z którymi jeżdzę co roku gdzieś juz zarezerwowałem hotele i opłaciłem. Stąd znam koszty nolegów ... 430 pln za 5 noclegów . Co do trasy tej na Grossa 250 km... to ruszamy z pierwszego noclegu w Austrii z okolic miejscowosci Filzmoos i ruszamy na Bischofshofen, Kaprun i tu zjeżdzamy na GROSSA -droga 107 ,póżniej na dół do Lienz i tu na drogę 108 do góry do Kitzbuhel i w okolicach Fieberbrunn mamy noclegi. Cała trasa na ten dzień to okolice 250 km. Wiec będzie czas na odpoczynek, pojeżdzenie,pooglądanie widoków,czas na obiad itd. Trasę planowałem tak by jednego dnia pojeździć wiecej a drugiego dnia przebieg mniejszy o dużo by tyłki nie poodpadały. Nauczony organizacją wyjazdów staram się organizować takie wyjazdy mocno przemyślane i by wydatek był na kieszeń każdegoa noclegi godziwe... nie pod namiot ..a wygodne łóżeczko w pokojach dwuosobowych.Zajmując się organizacją takich wyjazdów robię to wyłącznie nie komercyjnie...wyłącznie w celu spędzenia fajnych chwil w super motocyklowym towarzystwie. Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów ,którzy przeczytali moje wypociny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaliczacie tylko Grossa.

Droga z Lienz na Kitzbuhel nie ma nic ciekawego, poza długim tunelem za który oczywiście trzeba parę Ojro zabecalować.

Spójrz na poniższą trasę. Robiąc podobne kilometry zaliczacie jeszcze Nockalmstrasse.

http://goo.gl/maps/vUbL6

Możecie się pokusić i jeszcze zahaczyć o Malta Hochalm Strasse.

http://goo.gl/maps/4N8Ns

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpaku dzięki bardzo za podpowiedź...zaraz dokładnie obejrze Twoje sugestie... fajnie , że ktoś coś mądrego podpowie... tamten kierunek jadę pierwszy raz więc chętnie skorzystam i wrzucę to do planu drogi.

 

 

Sprawdziłęm może na te dWie trasy nie będzie czasu..ale Malta będzie przejechana... zrobimy Grossglockner od dołu... czy moze jechałeś tak od dołu? jak bardziej warto wjechać na Grossglockner od dołu czy od strony Kaprun? Gdybyśmy robili Malte jeszcze to z Filzmoos pojedziemy na południe objedziemy Malta i pojedziemy na zachód i północ na Grossglockner aż pod Zell am See bo tam mamy noclegi . Pisałeś ,że trasa Lienz do Kitzbuhel jest mniej ciekawa...czy Twoim zdaniem lepiej właśnie pojechać tak jak teraz napisałem i objechać malte i grosa? zamiast trasy na Kitzbuhel? ..

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...