Skocz do zawartości

Grossglockner 2015 czerwiec


mareks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro pod Zell am See macie noclegi, to jak najbardziej, tylko zamieniłbym Malte na Nockalm. Kilometry te same.

 

Tyle, że na Grossa będziecie wjeżdżać w ok. południa/popołudnia i może być tłoczno - jest zbyt popularny.

Jeżeli macie możliwość zmiany rezerwacji, to na waszym miejscu najpierw dojechałbym w okolice Zell am See, rano zaczął od Grossa, potem Nockalm i zjechał na nocleg do Filzmoos.

 

P.S. Grossa robiłem tylko w jednym kierunku, od Kaprun.

P.S.2. Obejrzyj sobie filmiki z Nockalm i Malty i porównaj, którą trasę wybrać. A o trasie 108 (Lienz-Kitzbuhel) zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację... tak też zrobię... zmienie rezerwacje... a czy ktoświe którędy lepiej wjeżdzać na Grossglockner? Czy od południa również jest ciekawie tak jak od północy?



Szpaku lub osoby ,które były na Grossglockner ...czy Waszym zdaniem wjazd od południa od miejscowości Winklern jest równie atrakcyjny jak wjazd od Kaprun? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dzięki.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobry temat. Ja sie wybieram w Alpy 16 czerwca ale na trochę dłużej niz 4 dni. Planuje około 10 -12 dni.

 

Jakby ktos miał jakieś fajne miejscówki do zaproponowania , czy to do zwiedznia czy to do spania to będę wdzięczny za info.

 

http://pkarwowski.pl/moto/przygotowanie-trasy-alpy-2015/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie...my niestety nie możemy sobie pozwolić na taki wypad.... zaraz wakacje i trzeba troche dzieciakom poswięcić czasu....



Czyli zaliczacie tylko Grossa.

Droga z Lienz na Kitzbuhel nie ma nic ciekawego, poza długim tunelem za który oczywiście trzeba parę Ojro zabecalować.

Spójrz na poniższą trasę. Robiąc podobne kilometry zaliczacie jeszcze Nockalmstrasse.

http://goo.gl/maps/vUbL6

Możecie się pokusić i jeszcze zahaczyć o Malta Hochalm Strasse.

http://goo.gl/maps/4N8Ns

Pozdr

Dzięki za podpowiedź... zmianilismy trasę i lecimy najpierw na Nockalmstrasse ,jak czasu wystarczy na Malte a jak nie to od południa wjeżdzamy na Grossa. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź co do tej trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyjazd z "plecaczkami" czy wszyscy solo?

Wybieram się z dziewczyną w tym samym terminie.

Jakie tempo podróży?

Hej... będzie 2 lub 3 pary na motocyklach...reszta solówki. Predkość przelotowa 100-130 bez szaleństwa. Towarzystwo spokojne więc nie lubimy zapierdzielać. Rok temu Rumunię zrobilismy tym samym składem i było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć się można..nie ma problemu jednak noclegi raczej trzeba będzie szukać juz we własnym zakresie...no chyba że ktoś się szybko zdeklaruje to został nam jeden wolny pokój 2 osobowy w każdym z noclegów ponieważ dwie osoby się wysypały z wyjazdu. Jednak warunkiem rezerwacji tych pokoi jest wpłata ponieważ pokoje mam zarezerwowane z wpłatą. Jezeli do 25 maja nie zgłosi mi sie nikt na wyjazd rezygnuje z jednego pokoju w kazdym z przewidzianych noclegów. Dobrze gdyby ewentualnie jechało 2 osoby ponieważ pokoje mamy zarezerwowane 2 osobowe. Koszt całosci noclegów jak wczesniej wspominałem 430 zł od osoby cena dotyczny nocegu ze sniadaniami - 5 nocegów.

Gdyby była chętna jedna osoba na wyjazd noclegi raczej we własnym zakresie co mysle nie będzie problemem.. Ja dla grupy 10 osób musiałem rezerwować wcześniej by na miejscu nie szukać dla takiej ilosci osób noclegów.



Wyjeżdzamy 24.06 ( nocleg w Katowicach -i zbiórka ) a na trasę ruszamy 25.06 z Katowic. Jakby ktos się decydował proszę o info. Trasa całość od Katowic ok 2200 km ( dla nas z dojazdami do Katowic 2500 km ) . Jak wpomniałem nas jedzie grupa 10 osób - 8 motocykli.



W trakcie przejazdu -jak czasu wystarczy a liczę ze tak .... przejedziemy Nockalmstrasse http://www.nockalmstrasse.at/en/ , Maltahochalmstrasse http://www.nationalpark-hohetauern.at/de/Sehenswertes/View/563 , Grossglocknerstrasse http://www.grossglockner.at/en/ , Praga , Dolny Śląsk. Myślę ,że traska ciekawa na te kilka dni .



Wszystko zorganizowane ,przemyślane i dopięte. Teraz czekamy daty i NA KOŃ.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrana grupa liczy 15 osób pewnych z jedną jeszcze czekamy .Ale skład przy 16 osobach zgłoszonych jest zamknięty.

16 OSÓB 13 MOTOCYKLI....będzie się działo... mam nadzieję na udany ,bezpieczny wyjazd z super towarzystwem.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sorki, że się tu dopisuję choć nie jadę.

 

Pomysł super, chętnie bym się przyłączył ale wygląda na to, że zrobię podobną trasę tylko, że tydzień wcześniej i niestety sam.

 

Mam do was pytanie, żebyście mi coś doradzili.

 

Będę jechać z Krakowa, jak pogoda pozwoli wyjadę po pracy ok. 16, na początku do granicy. Przenocowałbym w Skrzyszowie i na drugi dzień z samego rana .... i teraz pytanie.

 

Chcąc zrobić Nockalmstrasse, Malta Hochalm Strasse i GROSSA jednego dnia i dalej udać się do Wenecji gdzie zacząć i w jakiej kolejności?

 

Ze Skrzyszowa pojechać do Filzmoos (621km) i tam przenocować, czy np. lepiej szukać noclegu w Kaprun (719km)? Google ma pokazuje wtedy inne trasy dojazdu.

 

 

Byłbym chętny o jakiekolwiek wskazówki :)

Edytowane przez xKotx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również proszę o cenne wskazówki. Jadę 27-07-2015 do Szwajcarii przez Austria, Włochy (przełęcze), Francja Wjazd kolejką na Aiguille du midi (masyw Mont Blanc) i Szwajcaria- jezioro Genewskie i powrót Niemcy. Głównie chodzi mi o noclegi ( max do 30euro/osoba) na trasie i ogólnie co warto, a czego nie..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xKotx moim zdaniem ... my jedziemy odwrotnie. ,ale jeżeli chcesz jechać do Włoch to śmiało wal do Filzmoos i stąd najpierw zacząć od GROSSA, dalej na Maltę i Nockalm . tu nocleg...my nocujemy w Ramingstein.... i stąd możesz sobie dojechać autostradami do Wenecji. normalnie drogą z Grazu na Wenecję...

My robimy tą trasę od dołu do góry czyli w odwrotnym kierunku.....

 

Strato_ sfera... odnośnie noclegów... my najdroższy mamy za 32 euro a najtańszy 18,50 euro. Nie licząc Polski gdzie tu noclegi mamy nawet po 60 zł. ze śniadaniem. Większość cen noclegów negocjowałem osobiście kontaktując się z noclegowniami i przy większej ilości osób negocjowałem ceny. Jadąc samemu pewnie będzie drozej..jednak za 30 euro powinieneś znaleźć bez problemu. Co warto? Myslę że trasy które my mamy w zamiarze przejechać jest to absolutne minimum które trzeba zobaczyć. Zdjecia z tych tras zamieszczone w internecie wyglądają imponująco.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...