Skocz do zawartości

Litwa-co i jak?


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego skromnego doświadczenia - litewskiej drogówki spodziewaj się wszędzie tam, gdzie naszej oraz we wszystkich innych miejscach :twisted:

Oczywiście nie ma ich tyle, żeby byli wszędzie i zawsze, ale ja natknąłem sie na nich (dzięki, że nie naciąłem) w głuchym lesie na ok. 5 km prostej, z tym, że krzaczki dobrze ich osłaniały. Mam potwierdzenia od znajomych, że to nie odosobniony przypadek.

Poza tym - fajny kraj. Niestety, piwo nie chce być tańsze, ale za to niezłe. Po polsku dogadzasz się na 2/3, ew. może coś liznąłeś z ruskiego :) (tzn. języka)?

Co do papierów Michał ma rację, ale zdarzają się skażeni CCCP, dobrze mieć paszport i zieloną kartę, jeśli masz oc w pzu, to żaden problem.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tam w marcu kilka dni, autem i służbowo, więc na pewne "szczegóły" zwraca się mniejszą uwagę :mrgreen: . Wikt i spanko miałem zapewnione, ale w knajpce poszaleć nie dało rady (Wilno), browar na nasze ponad 9 pln, kawał mięcha z dodatkami ok. 40 :D . Wiem, że i w Polsce nie kłopot wydawać tyle w lokalu, tylko po co :)

Paliwo było jak piwko, trochę droższe, nie wiem, jak teraz, nie sądzę żeby potaniało. A dziewczyny... :roll: Hmm... To bardzo indywidualna sprawa :) , ale jeśli oprócz swojego nicka zapożyczysz od braciszków ich metody, nie powinienes mieć żadnych problemów z towarzystwem :mrgreen:

A serio? Fajne też są :D

I pamiętaj o policji, nie pogadasz z nimi (nawet po litewsku :lol: )

 

Tak spojrzałem, co napisałem o jedzeniu i sam sie tych cen wystraszyłem :) .To prawda, ale na pewno są też miejsca z normalniejszymi cenami. Byłem zbyt krótko po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomnieli juz koledzy - uwaga na Policje z radarem na trasie. Szczegolnie Polacy to ich czeste "ofiary". U nich lapanie na trasie za przekroczenie 90km/h jest prawie tak oczywiste jak u nas czajenie sie w najmniejszych wioskach.

 

I to prawda - pogadac sie nie da, a dla obcokrajowcow sola wysokie mandaty.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrafisz zniechecic :)  

do kompletu jeszcze jedna rzecz, jak jest z wymiana waluty? mozna wymienic pln-y na litwie czy lepiej zrobic to w naszym pieknym kraju?

 

Generalnie jest podstawowa zasada. Do kraju wjezdżaj z kasą za którą możesz już tam cos kupić. I nie wymieniaj na granicy bo się nie opłaca. Są straszne widełki. Przeciez niech strzeli Ci guma 2 km od granicy czy cokolwiek innego to już masz problem nie mając kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrafisz zniechecic :)  

do kompletu jeszcze jedna rzecz, jak jest z wymiana waluty? mozna wymienic pln-y na litwie czy lepiej zrobic to w naszym pieknym kraju?

 

Generalnie jest podstawowa zasada. Do kraju wjezdżaj z kasą za którą możesz już tam cos kupić. I nie wymieniaj na granicy bo się nie opłaca. Są straszne widełki. Przeciez niech strzeli Ci guma 2 km od granicy czy cokolwiek innego to już masz problem nie mając kasy.

 

Święta prawda.

Na euro litwini poczekają jeszce (pewnie krócej niż my :) ), ale akurat przy litach dużej różnicy przy granicy nie było, tym bardziej, że nie we wszystkich regionach Polski w kantorach mają tą walutę.

No i Krzyżak, co Ty, nie zniechęcaj się :D Co to za przygoda, jak już wszystko wiesz :D

Powodzenia! Daj znać jak było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...