Skocz do zawartości

,,Kichanie gaźnika"


bolek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich motocyklistów. Chciałem zapytać, co może być najczęstszą przyczyną ,,kichania gaźnika" w WFM. Kiedy go zapaliłem tydzień temu, silnik pracował, potem kilka dni stał, i miałem trudności w uruchomieniu. Jak odpalił to zaczęło strzelać w gaźniku? Jaka jest tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wynikł następujący: iskra jest na świecy, ale nie zapala, dalej strzela w gaźnik. Jak chciałem ustawić zapłon na 3 mm przed GMP to okazuje się, że otwór w magneto jest na górze i nie ustawię zapłonu. Czyżby wał się przekręcił? Mówi się o tym, że zdarza się przesunąć czop wału. Czytałem na forach, że najlepiej wymienić wał. Co o tym sądzicie? Jeśli będę zmuszony wał zmienić to czy sam sobie poradzę w domowych warunkach i czy w 1 dzień się wyrobię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, klin jest cały. To co napisałem wyżej jest nieprawidłowe. Zdjąłem magneto, czop nie przestawił się. Rowek klina jest dokładnie na dole, na 3 mm przed GMP. Teoria moja o przesunięciu czopa mylona. Ale dlaczego wcześniej otwór w magneto był na innym miejscu i nie mogłem ustawić zapłonu? Czyżby klin? Może i tak. Oglądając go,widzę, że on był dorabiany przez mechanika , na to wygląda. Pewnie trzeba wymienić klin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakiejś czary tutaj uprawiasz albo ja nie rozumiem czegoś , jak sprawdzasz zapłon to postaraj się chociaż robić to na żarówkę albo cienką karteczkę a nie na jakieś otowory ,a może chodzi ci o te okna w magnecie do dostępu do przerywaca ? moze masz w bardzo złym stanie przerywacz i krzywkę i dlatego tak rozjechało ci się wszystko ? Masz jakieś doświadczenie z silnikami czy to twój pierwszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Motocykl posiadam od dwóch miesięcy dlatego pytam na forum. Chodziło mi o otwory (okna) w magneto te duże aby był dostęp do przerywacza. Wcześniej nie mogłem ustawić zapłonu, bo okna magneta były w innym położeniu, nie wiem dlaczego. Sprawdzę krzywkę. Dzięki za podopwiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...